2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Lygiosios su „Palanga“

Šiandien Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinėje aikštėje vyko Lietuvos A lygos čempionato trečiojo turo susitikimas tarp „Palangos“ ir „Panevėžio“ komandą. Rungtynes baigėsi lygiosiomis 1:1.

Abi ekipos pralaimėjo savo pirmuosius du susitikimus naujajame sezone, todėl buvo ryžtingai nusiteikusios kovoti dėl pirmųjų taškų. Komandos rungtynes pradėjo be didesnės žvalgybos.

Jau 3-ąją mačo minutę panevėžiečiai surengė pavojingą ataką. Andrejus Karvackis prasiveržė kairiuoju kraštu, atliko gerą perdavimą Ernestui Veliuliui, bet šeimininkai sugebėjo apsiginti nukreipdami kamuolį į kampinį.

6-ąją susitikimo minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Šeimininkai surengė greitą ataką, o panevėžiečių baudos aikštelėje be priežiūros paliktas rusas Idrisas Umajevas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į Mariaus Suvaizdžio ginamus vartus.

Iškart po to abi komandos sukūrė pavojingus momentus prie varžovų vartų. Sigitas Urbys pavojingai smūgiavo galva, taip pat grėsmingu smūgiu atsakė pirmojo įvarčio autorius I. Umajevas.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai tvirtai perėmė iniciatyvą ir stengėsi kuo greičiau išlyginti rezultatą. Svečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, kėlė daugiau kampinių, dažniau smūgiavo į vartus. Kėlinio viduryje geras progas pasižymėti turėjo Paulius Janušauskas ir Rafaelis Ledesma, bet to padaryti neįstengė. Daugumą atakų FK „Panevėžys“ žaidėjai rengė kairiuoju kraštu, kur itin pastebimi buvo A. Karvackis ir E. Veliulis.

27-ąją susitikimo minutę vos nekrito antrasis įvartis į „Panevėžio“ vartus. Iš geros padėties du kartus pavojingai smūgiavo „Palangos“ futbolininkas Andrejus Miazinas, bet abu sykius puikiai sužaidė panevėžiečių vartininkas M. Suvaizdis.

Nors svečiai turėjo teritorinę persvarą, pirmajame kėlinyje panevėžiečiams nepavyko nuginkluoti „Palangos“ vartininko Tado Norbuto. „Panevėžio“ futbolininkai pirmajame kėlinyje atliko net 18 smūgių į šeimininkų vartų pusę (iš jų 6 į vartų plotą), o „Palangos“ futbolininkai smūgiavo 7 kartus į svečių vartų pusę (iš jų 5 į vartų plotą). Poilsios komandos išėjo panevėžiečiams atsiliekant 0:1.

Antrąją rungtynių pusę abiejų ekipų žaidėjai pradėjo irgi aktyviai. Kėlinio pradžioje savo meistriškumą buvo priversti demonstruoti komandų vartininkai M. Suvaizdis ir T. Norbutas.

61-ąją mačo minutę palangiškiai savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, bet teisėjas nesiryžo skirti 11 metrų baudinio į „Palangos“ vartus.

Jau po minutės panevėžiečiams pavyko išlyginti rezultatą. Baudos smūgiu R. Ledesma pasiuntė kamuolį į šeimininkų baudos aikštelę, kur Aleksandras Jerkinas, aplenkęs visus varžovus, išlygino rezultatą. Netrukus po komandos kapitono P. Janušausko smūgio kamuolys dar kartą suspurdėjo „Palangos“ vartų tinkle, bet dėl nuošalės įvartis nebuvo užskaitytas.

Toliau aikštėje vyravo atviras žaidimas. Abiejų ekipų žaidėjai labai greitai iš savo aikštės pusės pereidavo į varžovų. Vienos greitos atakos metu po šeimininkų žaidėjo smūgio kamuolys sudrebino „Panevėžio“ vartų virpstą.

Nepaisant abiejų komandų žaidėjų pastangų, šiame susitikime daugiau įvarčių nebuvo pasiekta. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1. Abi ekipos šių metų sezone pelnė po pirmąjį tašką.

Rungtynes su „Palanga“ panevėžiečiai žaidė tokio sudėties: Marius Suvaizdis, Andrejus Karvackis, Vytas Gašpuitis, Pavelas Krukas, Lukas Čerkauskas,  Sigitas Urbys (71 min. Edvardas Tamulevičius), Aleksandras Jerkinas (94 min. Sebastianas Vasquezas), Ernestas Veliulis,  Tautvydas Eliošius (94 min. Mantas Fridrikas), Rafaelis Ledesma, Paulius Janušauskas.

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais kovo 30 dieną išvykoje su „Kauno Žalgiriu“.