2024, spalio 6, Sekmadienis

Į teisiamųjų suolą atvedė siaurojo geležinkelio bėgių vagystė

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 39 metų kėdainietis V. J. kaltinamas didelės kultūrinės reikšmės turinčios vertybės vagyste bei šios vertybės sugadinimu. Dėl sugadintų ir pavogtų siaurojo geležinkelio bėgių byloje pareikštas beveik 63 tūkst. eurų siekiantis ieškinys.

2022 metų gegužės mėnesį buvo pastebėta, kad Pasvalio rajone, miške netoli Joniškėlio suniokota nacionalinės reikšmės nekilnojamosios kultūros vertybės – siaurojo geležinkelio komplekso – atkarpa. Buvo išardyti ir pavogti 72 metrai bėgių, dar 210 metrų bėgių – išardyti, supjaustyti gabalais, bet palikti neišgabenti. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos pateikė duomenis, kad kultūros vertybei padaryta 62 tūkst. 258 eurų turtinė žala, o pavogti 72 metrai bėgių įvertinti 725 eurais.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės kultūrinės reikšmės turinčios vertybės vagystės bei šios vertybės sugadinimo. Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyti du Kėdainių gyventojai, kurie kelias dienas pjaustė siauruko bėgius. Vyrai paaiškino, kad juos šiam darbui pasamdė V. J., tvirtinęs, kad turi leidimus ardyti bėgius. Dalį išardytų ir supjaustytų bėgių minėti darbininkai sukrovė į kaltinamojo mikroautobusą ir kartu nuvežė į metalo supirktuvę Kėdainiuose. Jų teigimu, V. J. už metalą gavo apie 2 tūkst. eurų, jiems už darbą davė po 100 eurų. Tik vėliau V. J. vyrams pasakė, kad daugiau bėgių nebeardys ir nebeveš, nes iš tiesų leidimo šiems darbams neturi, o šis objektas – kultūros paveldas. V. J. ikiteisminio tyrimo metu savo kaltės nepripažino.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas sunaikino ar sugadino didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Tam, kas tokias vertybes pagrobė, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai