„Goodyear“ patarimai: kaip pasiruošti žiemos sezonui

Žiemos sezonas jau artėja: spalio pabaigoje oro temperatūra dienomis siekia nulį, o naktimis spaudžia šaltukas. „Goodyear“ surinko patarimus ir rekomendacijas, kaip saugiau ir paprasčiau pakeisti padangas ir tinkamai pasiruošti žiemos keliams.

„Goodyear“ apklausė daugiau nei 500 padangų pardavėjų Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje apie tai, kokiems iššūkiams reikėtų pasiruošti prieš leidžiantis į kelionę slidžiais žiemos keliais.

Net septyni iš dešimties ekspertų pabrėžė, kad ypač atsargiems reikia būti lijundros ir šlapdribos metu.

Ypatingo atidumo reikalauja ir vairavimas keliais, kuriuose yra susiformavusios provėžos, teigia du trečdaliai apklaustųjų ekspertų Lietuvoje (66 proc.), Estijoje (71 proc.) ir beveik kas antras ekspertas Latvijoje (45 proc.).

Ekspertų teigimu, šaltuoju metų laiku svarbiausi dalykai, kuriuos privalu turėti su savimi automobilyje, yra šviesą atspindinti liemenė ir avarinio sustojimo ženklas.

Pasak „Goodyear“ Šiaurės šalių rinkodaros vadybininkės Karinos Senning, norint žiemą keliuose jaustis saugiai, svarbu pasirūpinti stabiliam vairavimui įvairiu oru tinkamomis padangomis bei žinoti, kaip saugiai vairuoti esant įvairioms sąlygoms.

„Prieš keičiant padangas vairuotojams reikia apgalvoti nemažai dalykų, o prisiminti juos visus nėra lengva. Todėl „Goodyear“ prasidedant žiemos sezonui dalinasi ekspertų patarimais ir darbų, kuriuos reikia atlikti prieš žiemos sezono pradžią, sąrašu,“ – sako K. Senning.

Darbai, kuriuos reikia atlikti prieš žiemos sezoną

  • Pirmiausia iš anksto patikrinkite žiemines padangas. Iš pradžių pasinaudokite padangų protektoriaus matuokliu ir išsiaiškinkite žieminių padangų protektoriaus gylį. Mažiausias leidžiamas protektoriaus gylis yra 4 milimetrai. Nepamirškite pamatuoti keliose skirtingose padangos vietose – ir viduryje, ir kraštuose.
  • Patikrinkite padangos paviršiaus nusidėvėjimą, pavyzdžiui, ar padangų guma nėra sukietėjusi, ar netrūksta dyglių.
  • Atidžiai patikrinkite, ar padangos nenukentėjo dėl netolygaus nusidėvėjimo. Viena priežasčių – padangose yra per didelis slėgis, todėl greičiau nusidėvi jos vidurinė dalis.
  • Ar jums reikia naujų žieminių padangų? Visų pirma pagalvokite, kokiu paviršiumi važinėjate žiemą. Nėra tobulų padangų, tinkančių visoms situacijoms ir visoms sąlygoms. Padangas rinkitės pagal savo asmeninius poreikius, pasitarkite su padangų pardavėju. Visada atsiminkite, kad žiemą naudoti vasarines padangas vietoje žieminių padangų be dyglių nėra išmintinga.

Patarimai, kaip žiemą vairuoti saugiau

  • Sumažinkite greitį. Neviršykite didžiausio transporto priemonės su žieminėmis padangomis rekomenduojamo greičio – jis dažnai yra mažesnis nei važinėjant su vasarinėmis padangomis.
  • Pasirūpinkite žiemine automobilio įranga. Patikrinkite stabdžius, aušinimo skysčio lygį bei padangas (protektoriaus gylį, slėgį), pažiūrėkite, ar automobilyje turite uždangalą, kišeninį žibintuvėlį, ledo grandiklį ir pan.
  • „Nepumpuokite” stabdydami. Jeigu jūsų stabdžiai neturi antiblokavimo sistemos, laikykite stabdžių pedalą nuspaustą.
  • Laikykitės atstumo. Dažniausiai bėdų kyla, kai važiuojant neatsižvelgiama į faktines kelio ir oro sąlygas. Prisiminkite, kad važiuojant apsnigtu ar apledėjusiu keliu pailgėja stabdymo kelias.
  • Būkite atsargūs ant tiltų, viadukų. Šiose vietose dažniau būna ledu padengtų kelio atkarpų, todėl važiuodami tokiais keliais šiek tiek atleiskite greičio pedalą.
  • Jeigu įklimpote į sniegą, nespauskite akceleratoriaus pernelyg stipriai. Taip padidinate riziką įklimpti dar giliau. Naudokite žemiausią galimą pavarą bei siūbuokite padangas pirmyn ir atgal tol, kol judesio pakaks pasistumti į priekį.
  • Venkite papildomų trukdžių. Prastomis žiemos sąlygomis kiek įmanoma labiau susikoncentruokite į kelią. Nesinaudokite telefonu, venkite kitų dėmesį galinčių atitraukti veiksmų.
- Reklama -

Naujausi straipsniai