2024, kovo 29, Penktadienis

Gamintojai imasi energijos tausojimo sprendimų: tvarus „Kalnapilio-Tauro grupės“ pavyzdys

Energijos tausojimas yra ne vien atsakingo ir tvaraus verslo požymis, bet ir būtinybė, kurios turėtų siekti absoliučiai visi sektoriai, nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio – svarbus tiek aplinkosauginis, tiek efektyvumo aspektas. Energijos sąnaudoms itin jautrios pramonės įmonės – tenka tausoti ne tik elektros energiją, bet ir kitus gamybai reikalingus išteklius. Nepaisant kylančių iššūkių ir šioje srityje įmanoma imtis lyderystės, rodo „Kalnapilio-Tauro grupės“ patirtis.

Ilgametę tvarumo strategiją šiuo metu įgyvendinanti viena didžiausių Lietuvoje alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintojų „Kalnapilio-Tauro grupė“ iš esmės ėmėsi transformacijos, siekiant tapti maksimaliai neutralia klimatui iki 2025 m. Tai turės teigiamos įtakos ir įmonės energijos vartojimui.

Pasak „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinio direktoriaus Marijaus Valdo Kirstuko, strategijos įgyvendinimo laikotarpiu, iki 2025-ųjų, grupės investicijos vien į žaliąją energetiką gali sudaryti apie 5 mln. eurų.

„Kurti sėkmingus ir tvarius prekės ženklus, kuriais žmonės pasitikėtų, reiškia ne tik maksimalų dėmesį produktų kokybei, bet ir būtinybę mažinti daromą poveikį aplinkai. Ypač šiuo metu, kai rinktis atsinaujinančius išteklius reiškia ne tik švaresnės aplinkos kūrimą, bet ir efektyvesnę įmonės veiklą bei optimalius gamybos kaštus“, – sako M. V. Kirstukas.

Atsisakys gamtinių dujų

„Kalnapilio-Tauro grupė“ jau dabar naudoja elektros energiją tik iš atsinaujinančių išteklių, ją perka iš partnerių. Tarp artimiausiu metu planuojamų įgyvendinti energijos taupymo priemonių – saulės elektrinės įrengimas, kuris leis padengti dalį elektros sąnaudų.

Pasak M. V. Kirstuko, investicijos į skirtingas priemones, didinant energetinį tvarumą, vien šiemet sudarys daugiau kaip 1,3 mln. eurų. Tarp įmonės planuojamų energetinių projektų – ir šilumos nuostolius esamoje infrastruktūroje mažinantys sprendimai.

Skaičiuojama, kad investicijos į technologijas ir įrangą šilumos energijos akumuliavimui bei grąžinimui į gamybos procesus dujų sąnaudas sumažins 35-iais proc. Investavus į šilumos siurblius patalpų šildymui, bus atsisakyta dujinio šildymo – tai leis bendras dujų sąnaudas sumažinti dar 5-iais proc. Taip pat ketinama iki 2025 m. visiškai atsisakyti iškastinio kuro.

„Atsisakyti gamtinių dujų yra nemenkas iššūkis, nes Baltijos šalyse joms neturime daug alternatyvų. Vertiname visus tinkamus variantus, bet kol kas kaip realiausia perspektyva atrodo granulinis kuras“, – teigia „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius.

Įmonėje planuojamos investicijos į šaldymo energijos gamybą taip pat leis mažinti elektros energijos sąnaudas 5-iais proc.

Svarbus kiekvienas procentas

 Pasak „Kalnapilio-Tauro grupės“ vadovo, nuolatinis procesų tobulinimas bei įrangos atnaujinimas ne tik padidins gamybos efektyvumą, bet ir padės sumažinti dujų, elektros, vandens sąnaudas iki 10-ties proc.

„Esame itin didelė gamybos įmonė, tad naudojamų resursų sumažinimas vos keliais procentais yra reikšmingas ir skaitine reikšme gali siekti dešimtis tūkstančių vienetų – nesvarbu, apie ką kalbėtume – elektros energiją ar vandenį“, – sako M. V. Kirstukas.

Dėl jau įdiegtų energijos taupymo priemonių įmonės elektros energijos suvartojimas šiemet buvo 11 proc. mažesnis, palyginti su 2021 m.

Gamintojams aktualus ir vandens tausojimas. „Kalnapilio-Tauro grupei“ šiemet pavyko sumažinti vandens vartojimą 7-iais proc., kai gamyboje buvo modernizuotos įrangos plovimo stotys. Skaičiuojama, kad ši inovacija padės per metus sutaupyti 6 tūkst. kub. m vandens.

„Gyvename tokiais laikais, kai energijos ir gamybai reikalingų resursų tausojimas yra neišvengiamas pasirinkimas. Jei nedarome jokių išimčių žaliavų kokybei, kad savo vartotojams pasiūlytume kokybiškus ir sveikesnius produktus, taip ir rinkdamiesi tvaresnius sprendimus bei žaliąją energiją prisiimame įsipareigojimą būti maksimaliai neutralūs klimatui ir tuo pačiu efektyvūs gamintojai“, – teigia M. V. Kirstukas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai