Pagal naująsias ES taisykles įmonėms būtų leidžiama parduoti gaminius ES tik jei galvijų, kakavos, palmių aliejaus, sojos, medienos, odos, šokolado, baldų, gyvūnų pašarų, kaučiuko, medžio anglies, leidiniams skirto popieriaus tiekėjas pateiktų patvirtinimą, kad dėl gaminio nebuvo naikinami ar alinami miškai. Stambioms įmonėms šis reikalavimas būtų taikomas nuo 2025 m. gruodžio 30 d., o smulkiam verslui – nuo 2026 m. birželio 30 d.
EP nariai taip pat pasiūlė išskirti papildomą „nerizikingų“ valstybių grupę (šalia mažos, vidutinės ir didelės rizikos valstybių grupių), kuriose beveik nebūtų tikrinama, ar šalyje naikinami miškai. Valstybių atrinkimo kriterijus iki 2025 m. vidurio pavesta sukurti Europos Komisijai.
Taisyklių pakeitimų įsigaliojimui dar būtinas ES Tarybos pritarimas todėl atitinkamam EP komitetui pavesta jas suderinti su minėta institucija.
JT maisto ir žemės ūkio organizacijos skaičiavimais, 1990-2020 m. 420 mln. hektarų miškų, – o tai už pačią ES didesnis plotas, – buvo paversti žemės ūkio naudmenomis. ES yra atsakinga už 10 proc. sunaikinamų pasaulio miškų. Dėl palmių aliejaus ir sojos gamybos netenkama daugiau nei dvejų trečdalių miškų.