2024, balandžio 16, Antradienis

Dėl kokių priežasčių gali sulėtėti išmaniojo telefono įkrovimas?

Nors ir išmanieji telefonai yra vienas iš geriausių šio amžiaus išradimų, kartu su juo ateina ir tam tikrų trūkumų, kurie netinkamais momentais gali sukelti tam tikrų keblumų. Vienas iš tokių yra išmaniojo įrenginio įkrovimas, kuris po truputi pradeda lėtėti, o galiausiai visai nepasikrauna. Ši problema yra dažna visų išmaniųjų gamintojams, todėl pakeitus įrenginį į kitą – nereiškia, kad problema išnyks.

Neoriginalus įkroviklis arba pažeistas USB tinklas

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl išmaniojo telefonas įkrovimas sulėtėja, nes yra pradedama naudoti neoriginalų pakrovėją. Gali būti, kad jūs naudojate nežinomo gamintojo įkrovėja, kuris neturi pakankamai srovės galios.

Tie pakrovėjai, kurie nepalaiko greito įkrovimo, net nesiekia standartinio stiprumo, kuris vyrauja tarp 1 iki 2 A. Tam, kad galėtumėte tai sužinoti – atkreipkite dėmesį ant pakrovėjo pakuotės esančio užrašo, kuris yra nurodytas mažu šriftu.

Jeigu keičiate originalų savo išmaniojo telefono pakrovėją į neoriginalų, tuomet atsižvelkite į tai, kokia yra srovės galia (ši turi būti identiška arba net ir didesnė). Net jeigu jūs naudojatės 1 A adapterio galingumu, laisvai galite pereiti prie 2 A srovės galingumo. Na, bet jeigu jūs turėjote 2 A galingumą, o perėjote prie 1 A galingumo, tuomet išmanusis krausis žymiai ilgiau. Jeigu sugedo jūsų originalus pakrovėjas, labai svarbu, kad nepatingėtumėte ir rastumėte kitą, tačiau kokybišką pakrovėją. Tinkami telefonų krovikliai padės išlaikyti kuo ilgesnį laiką ir įrenginio kokybę.

Jeigu pakrovėjo pakeitimas neišsprendžia lėto krovimo problemos, gali būti, kad problema yra USB kabelyje. Ypač tada, jeigu jis turi ir kitų kokių nors mechaninių pažeidimų, pavyzdžiui: susilankstė laidai, jūsų augintis krimstelėjo laidą ar net sugedo pats įkroviklio kištukas. Galite pamėginti pakeisti laidą arba jeigu nenorite gaišti laiko – iš karto kreipkitės į išmaniųjų telefonų servisą.

Problemos su jungtimi arba didžiulis įrenginio apkrovimas

Viena iš priežasčių, kodėl jūsų išmanusis įrenginys pradėjo sunkiai krautis – gali būti, jog telefono jungtis pradėjo rūdyti (kas nutinka bėgant laikui) arba pateko dulkių, kurios užteršė pačią jungtį. Apžiūrėkite ją ir įsitikinkite, ar nesimato akivaizdžių pažeidimų bei dulkių.

Pastebėjus dulkes, jas lengvai galima pašalinti su sausu dantų šepetėliu. Jeigu naudosite adatą, stenkitės viską daryti kuo atsargiau, nes kitu būdu galite pažeisti pačią jungtį.

Išmaniojo telefono įkrovimo greitį gali lemti ir jo foninė veikla. Dažniausiai, kai kraunate savo telefoną, automatiškai atsisiunčia bei diegiasi naujosios programų versijos, o antivirusinės programos tikrina įrenginio atmintį. Visi šie procesai reikalauja didžiulės energijos suvartojimo, o tai reiškia, kad jums reikės įkrauti įrenginio akumuliatorių žymiai ilgiau nei įprastai. Tam, kad galėtumėte sužinoti, kiek skirtingos programos naudoja jūsų išmaniojo energijos, nuėję į „Nustatymus“, rasite funkcija „Akumuliatorius“. Uždarykite nereikalingas programas ir taip sumažinsite baterijos apkrovimą.

Ir baterijos turi galiojimo laiką!

Išmaniuose telefonuose dažniausiai yra naudojamos ličio jonų baterijos, kurios tikrai turi savo tam tikrą gyvavimo laiką. Ji yra apskaičiuojama tam tikru įkrovimo skaičiumi, o vėliau sumažėja baterijos efektyvumas. Kartu su šiuo reiškiniu, gali sulėtėti ir pats įkrovimo greitis.

Šis variantas yra ypač aktualus tiems prietaisams, kurie jau aktyviai naudojami 3 – 4 metus. Išmanieji įrenginiai, kurie palaiko greitą įkrovimą, net jau ir antrais metais gali turėti problemų su įkrovimo greičiu. Ši problema gali išsispręsti tik tada, kai bus pakeista telefono baterija.

- Reklama -

Naujausi straipsniai