Panevėžio rajono savivaldybės tarybos 1995 m. kovo 10 d. sprendimu buvo įkurtas Panevėžio rajono pedagogų švietimo centras. Pirmąja direktore tapo Skaidrutė Kriukienė, kuriai buvo skirta pusė etato. Po metų antrąja direktore paskirta Irena Sabaliauskienė, vadovavusi Pedagogų švietimo centrui iki 2012 metų. Darbuotojų skaičius ėmė augti. Nuo 2012 m. Pedagogų švietimo centrui vadovauja Jurgita Vaitiekūnienė. Kilus poreikiui organizuoti mokymus ne tik mokytojams, bet ir kitiems suaugusiesiems, įkūrus Trečiojo amžiaus universitetą, buvo pakeistas pavadinimas, įstaiga tapo Panevėžio rajono švietimo centru. Vėliau prie Švietimo centro prijungtas Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys. Šiuo metu įstaigoje dirba 19 darbuotojų.
2025 m. balandžio 10 d. Švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė švietimo politikos formuotojus, mokyklų vadovus ir jų pavaduotojus ugdymui, Panevėžio rajono mokytojų metodinių būrelių pirmininkus, Trečiojo amžiaus universiteto atstovus, tarptautinių projektų savanorius pakvietė į 30-ojo gimtadienio šventę. Šios sukakties proga Birutei Savickienei, Loretai Šalčiūnienei ir Romanui Stučkui už nuoširdų ilgametį darbą įteiktos Panevėžio rajono savivaldybės mero padėkos.
30-ojo gimtadienio proga keturiems mokytojams ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistei įteiktos nominacijos „Sidabrinis daigas“: Sigitui Žudžiui – mokinių turizmo ir įvairių sporto varžybų, Laurai Šinkūnienei – projektų ir robotikos diegimo ikimokykliniame ir pradiniame ugdyme, Rimai Stongvilienei – suaugusiųjų anglų kalbos mokymo, Daliai Kukenienei – metodinės veiklos, Sigitai Jasiūnienei – skaitymo skatinimo ir kalbos gebėjimų ugdymo.
Tęsiant mokymosi visą gyvenimą idėją buvo pakviesti du lektoriai. Verslininkas, įmonės „Nextury Ventures“ vadovas Ilja Laursas skaitė pranešimą „Švietimas ir DI“. Jis teigė, kad dirbtinio intelekto plėtra švietimo srityje iš esmės keičia tradicinį mokytojo vaidmenį. Mokytojas nebėra pirminis informacijos šaltinis ar „vaikščiojanti enciklopedija“ – šią funkciją perima skaitmeninės technologijos ir DI sistemos. Mokytojas tampa mokymosi vedliu.
Antrasis pranešimas, kurį skaitė ilgametis Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos vadovas, o šiuo metu vadovaujantis VšĮ „Ort-Lithuania“ Miša Jakobas, klausytojams tarsi sugrąžino tikėjimą, kad dirbtinis intelektas niekada nepakeis mokytojo. M. Jakobas akcentavo, kad mokytojo prestižo nesukurs jokios programos. Savo prestižą mokytojai kuria patys, nuoširdžiai bendraudami su mokiniais, apdovanodami juos šypsena, padrąsindami ir suprasdami.
Panevėžio rajono švietimo centras džiaugiasi ir didžiuojasi visų rajono mokytojų nuoširdumu, profesionaliu bendradarbiavimu su PPT specialistėmis, aktyviu dalyvavimu projektinėje veikloje, patirties sklaidos renginiuose, įkvepiančia TAU dekanų savanoryste, mokinių sportiniais laimėjimais, Neformaliojo suaugusiųjų švietimo iniciatyvinės grupės veikla bei jaunaisiais Būsimųjų pedagogų klubo nariais. Kartu su jumis žengiame į ketvirtąją dešimtį norėdami tikėti, kad kovoje dirbtinis intelektas versus mokytojas visada laimės žmogiškasis faktorius.