Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį 27-erių L. D., kurį pripažino kaltu dėl turto prievartavimo. Pataisos namuose bausmę už ankstesnius nusikaltimus atliekančiam vyrui skirta galutinė subendrinta bausmė – 23 metai nelaisvės.
Alytaus pataisos namuose kalintis L. D. į nuosprendžio paskelbimą Panevėžio apygardos teisme atvežtas nebuvo. Nuosprendį jis išklausė įkalinimo įstaigoje vaizdo konferenciniu ryšiu.
20 kartų anksčiau teistą L. D. teismas pripažino kaltu dėl turto prievartavimo iš kelių asmenų. Grasinančius laiškus, kuriuose buvo reikalaujama įvairių sumų, gavo dvi Utenos apylinkės prokuratūros prokurorės, Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas ir to paties teismo teisėja.
Kaltinamasis reikalavo jam ir kitiems nuteistiesiems iš viso pervesti daugiau kaip 100 tūkst. eurų. Neįvykdžius nurodymų, grasino susidoroti su laiškų adresatais, jų šeimos nariais.
Duodamas parodymus L. D. visiškai prisipažino dėl padarytų nusikaltimų, dėl jų gailėjosi, ir tai teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Tačiau kaltinamojo atsakomybę sunkina tai, kad jis nusikalto būdamas recidyvistas.
Už turto prievartavimą teismas skyrė L. D. subendrintą 7 metų laisvės atėmimo bausmę, kuri, išnagrinėjus bylą pagreitinto proceso tvarka, sumažinta vienu trečdaliu – iki 4 metų 8 mėnesių. Tačiau subendrinus šią bausmę su ankstesne 23 metų laisvės atėmimo bausme, galutinė bausmė L. D. nepadidėjo – pataisos namuose jis turės praleisti 23 metus.
Bausmių bendrinimo taisyklės numato, kad tuo atveju, jei kaltinamasis padarė nusikaltimą, už kurį yra teisiamas, dar iki ankstesnio nuosprendžio paskelbimo ir jam buvo skirta didesnė nei 20 metų laisvės atėmimo bausmė, griežtesnė galutinė bausmė jam nebegali būti skiriama.
Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja