2024, balandžio 25, Ketvirtadienis

FK “Panevėžys” Lietuvos futbolo taurės varžybų čempionai !

Šiandien Panevėžio Aukštaitijos stadione vyko Hegelmann LFF taurės finalas, kuriame dėl istorinės taurės susikovė Panevėžio „Panevėžys“ ir Marijampolės „Sūduva“. Pagrindiniam rungtynių laikui ir pratęsimui pasibaigus lygiosiomis (1:1) po baudinių serijos (5:4) LFF taurę laimėjo FK “Panevėžys” futbolininkai.

Atsižvelgiant į COVID-19 situaciją šalyje finalo rungtynės vyko su žiūrovų apribojimais. Nors Panevėžio stadionas talpina 6600 žiūrovų, futbolo šventę stadione galėjo stebėti tik 1000.

„Finalo rungtynės – be jokios abejonės taps tikra futbolo švente tiek Panevėžio miestui, tiek visai Lietuvos futbolo bendruomenei. Vis dėlto, dabartinė situacija Lietuvoje tikrai nedžiugina. Aktyviai bendraujame su LR sveikatos apsaugos ministerija bei įsiklausome į jų rekomendacijas. Vieningai priėjome išvadą, jog žiūrovų skaičius stadione bus labai ribotas, į stadioną pateks tik ištikimiausi sirgaliai, todėl likusius kviečiame stebėti transliaciją per TV3 televiziją“, – prieš varžybas sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Paskutinį sykį tarpusavyje „Panevėžio“ ir „Sūduvos“ komandos žaidė spalio 3 dieną Panevėžyje. Tuomet rungtynės baigėsi kovingomis lygiosiomis 1:1. 37-ąją susitikimo minutę buvo pelnytas pirmasis susitikimo įvartis. Šeimininkus į priekį išvedė savo progą išnaudojęs Elivelto. Po perraukos Josipas Tadičius rezultatą išlygino.

Ir panevėžiečiai, ir marijampoliečiai LFF taurės turnyrą pradėjo nuo aštuntfinalio ir pakeliui link finalo įveikė po tris varžovus.

Aštuntfinalyje „Panevėžys“ svečiuose 3:0 nugalėjo „Jonavą“, o vėliau turnyro ketvirtfinalyje Kaune tokiu pačiu rezultatu įveikė vietos Kauno „Hegelmann Litauen“ klubą. Pusfinalio rungtynėse šią savaitę panevėžiečiai savo aikštėje 4:0 sutriuškino Vilniaus „Riterius“.

„Sūduva“ vienodu rezultatu 3:0 svečiuose nugalėjo Kretingos „Miniją“ ir „Vilniaus Vytį“, o turnyro pusfinalyje Vilniuje po pratęsimo 2:1 įveikė vietos „Žalgirį“.

Pagrindinis Panevėžyje vykusių finalinių rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis rezultatu 1:1.  Abu įvarčiai pasiekti pirmojo kėlinio viduryje. 25 minutę įvartį pelnė FK “Panevėžys” saugas Ernestas Veliulis o jau po kelių minučių rezultatą baudos smūgiu išlygino FK “Sūduva” saugas Oliveira Renan.  Varžybos, ypač antrasis kėlinys, pasižymėjo atsargumu, tiesa, atsargių bandymų pramušti varžovų gynybą tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės buvo.

Pratęsimas prasidėjo ovacijas sukėlusiu bet netaikliu Elivelto smūgiu į “Sūduvos” vartus. Ko gero, tai ir tebuvo vienintelis dėmesio vertas epizodas. Abi komandos nepersistengė ir pirmąjį pratęsimo kėlinį baigė kaip ir pradėjusios – 1:1.

Antrasis pratęsimo kėlinukas klampus, negražus, greičiau primenantis kaimo bernų pasispardymą, nei aukščiausio lygio futbolą. 117 rungtynių minutę raudoną kortelę užsidirba “Sūduvos” gynėjas Linas Klimavičius. “Sūduva” lieka be vieno žaidėjo, tačiau “Panevėžiui” pasinaudoti žaidėjo persvara nepavyko. Tiesa, rungtynių pabaigą dar kiek sudrebino “Sūduvos” smūgis į panevėžiečių vartus, bet tai buvo viskas. 11 metrų baudinių serija. Po 4 rezultatyvių smūgių laimė nusišypsojo panevėžiečiams. “Sūduvos” futbolininkui nepataikius – panevėžiečiai savąjį realizavo.

„Panevėžio“ komanda iškovojo ne tik garbingą trofėjų, bet ir kelialapį į UEFA Europos lygos atrankos turnyrą.