Šiandien vykstantis miesto Tarybos posėdis dalyvius ir svečius pasitiko laidotovių vainiku judėjimui „Kartu” ir nemažu skandalu. Kaip tapo žinoma vakar vakare, salėje pasirodė ir posėdžio pradžią paskelbė STT korupciniais nusikaltimais įtariamas miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, sukėlęs nemažą posėdžio pradžią stebėjusios žiniasklaidos susidomėjimą. Vėliau pasirodė, kad miesto Taryba ir Savivaldybės administracija yra du skirtingi juridiniai asmenys, ir ši aplinkybė, teisininkų teigimu, leido R.Račkauskui dalyvauti Tarybos posėdžiuose.
Kaip jau tapo įprasta, prieš pagrindinę Tarybos posėdžio dalį užviręs pareiškimų mūšis nežadėjo nieko gero. Gal kiek daugiau mero širdį paglostė Darius Viržonis perskaitęs buvusių judėjimo „Kartu” narių ir likusių daugumoje ištikimybės priesaiką korupcininiais nusikaltimais įtariamam merui. Ėmė kartu ? – vienas į kitą su klausimu žvalgėsi posėdžio svečiai, tačiau ilgai aptarinėti bravūriško demaršo neteko.
„Pilietinis judėjimas „Kartu“, skirtingai nuo anksčiau Panevėžį valdžiusių partijų, prisiima politinę ir moralinę atsakomybę už savo deleguotus asmenis ir ragina Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską atsistatydinti iš užimamų pareigų”- dėjo į tribuną pakilęs vienas iš P.Urbšio judėjimo „Kartu” steigėjų Rimantas Ridikas, taip pat priminęs buvusiems bendražygiams ir moralinius įsipareigojimus, ir judėjimo vertybes. Nesutikdamas su buvusių bendražygių požiūriu į jas Rimantas Ridikas valdančiąją daugumą paliko.
Einančiu mero pareigas išrinkus Aleksą Varną, Rytis Mykolas Račkauskas sėdosi į eilinio tarybos nario vietą bet kaip tikras generolas, leido sau dalinti nurodymus tiek posėdžio vedėjui, tiek saviems Tarybos nariams.
Užvirė mūšis dėl Autobusų stoties konversijos projekto. Nors socialdemokratas D.Degenis ir pateikė pasiūlymą klausimą atidėti, 20 balsavus „už” ir 6 susilaikius projektui pritarta. Projekto dokumentai bus ruošiami toliau.
Po kelių bendru sutarimu priimtų techninių klausimų buvo balsuojama dėl dar viena afera įvardinto projekto – naujos viešosios įstaigos steigimo. Apie tai rašė paninfo.lt http://www.paninfo.lt/2018/06/19/aiskeja-tikrosios-uab-panevezio-autobusu-parkas-direktoriaus-atleidimo-preizastys/. Staigus naujos įstaigos steigimo poreikis motyvuojamas tuo, kad 2019 m. planuojama atlikti konkurencingą vežimo paslaugos pirkimo-vežėjo parinkimo procedūrą, todėl iki tol būtina atitinkamai sudėlioti viešojo transporto organizavimo, administravimo ir kontrolės sistemą.
Preliminariai sudėliotame 2018-2019 m. įstaigos biudžete numatoma, kad naujosios įstaigos direktoriui 2018 m.būtų mokamas 1822 Eur. o 2019 net 1964 Eur atlyginimas. Kartu su direktoriumi 2019 m. įstaigoje turėtų darbuotis net 14 darbuotojų. Darbo atsirastų ir direktoriaus pavaduotojui ir įstaigos administratoriui, viešųjų pirkimų specialistui ir teisininkui, tvarkaraščių planavimo ir IT specialistams bei kitiems.
Dar įdomiau atrodo numatomos įstaigos išlaidos. Vien interneto tinklapiui sukurti 2018 m. numatoma išleisti 5000 Eur., o 2019 m. jam kurti ir palaikyti 10 000 Eur. Rinkos dalyvių vertinimu, tai kelis kartus viršijanti realias kainas suma. Numatoma, kad įstaigos veiklai 2018 m. prireiks 35 815 Eur, o jau 2019 m. net 214 956 Eur.
Ir vėl, klausimų pranešėjui turėjo tik opozicijos atstovai, kurių nuomonę ir prašymą klausimą atidėti įvardijo dar prieš posėdį pareiškimą perskaitęs Vitalijus Satkevičius. Jų prašymą, čia pat „buldozeriu” pervažiavo valdančioji dauguma, atmetusi tokią galimybę.
19 tarybos narių balsavus už, 3 prieš ir 6 susiliaikius atvertas kelias UAB „Panevėžio autobusų parkas” sunaikinimui ir bilietų kainų augimui.
„Už” balsavo Baltramiejūnas Vidmantas, Josas Tomas, Čeponis Algis, Lukoševičius Kęstutis, Bečelis Juozas, Petrauskas Alfonsas, Kuzmienė Galina, Viržintas Virginijus, Balčiūnas Arūnas, Luomanas Petras, Masiliūnienė Loreta, Račkauskas Rytis Mykolas, Ridikas Rimantas, Simėnas Daumantas, Staugaitis Valdas, Valkiūnienė Birutė, Varna Aleksas, Vasiliauskaitė Vitalija, Viržonis Darius.
„Prieš” pasisakė Umbrasienė Gema, Kukuraitienė Zita, Leliukas Mantas.
Susilaikė Sankauskas Rimantas, Vadopolas Povilas, Šileikis Gintaras, Gaidžiūnaitė Janina, Degenis Donatas, Ivonaitis Albinas.





