Kartų atskirties dėl atstumo ir kalbos barjero problema nėra nauja – išvykus gyventi į užsienį, šeimos dažnai svetur susilaukia vaikų, o labiausiai dėl to kenčia senjorai. Nustatyta, kad anglų kalbą kasdieniniame gyvenime vartoja daugiau nei milijardas žmonių. Vis dėlto Lietuvoje 80 proc. gyventojų kalbančių šia kalba sudaro jaunimas. Siekiant padėti senjorams bendrauti su anūkais, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) studentų parengti nemokami nuotoliniai pusės metų trukmės anglų kalbos kursai.

KTU PTVF vadybos marketingo valdymo magistrantų komanda sako, kad idėja kilo iššūkiais grįsto mokymosi metu, gavus projektinę užduotį pasirinkti aktualią problemą ir pasiūlyti jos sprendimo būdą. „Esu pametusi galvą dėl technologijų ir mokymo, todėl išgirdus studenčių pamąstymus apie kalbos barjerą ir atskirtį labai apsidžiaugiau. Didžiuojuosi visomis grupės studentėmis, kurios daug dirbo visiškai naujoje joms srityje. Atsirado ir rėmėjų. Vieni dirbo įkvėpti idėjos, kitiems buvo pasiūlyta pasidalinti žiniomis ir tai jiems buvo gera praktika. Taip mokytojai išmoko kurti interaktyvias užduotis“, – pasakoja komandos lyderė, KTU PTVF studentė Jurgita Bertulienė.

Pasak komandos narės Linos Meškauskienės, didelę įtaka turėjo susiklosčiusi situacija, COVID-19 pandemija, ribojamai, karantinas, kurio metu negalimi susibūrimai. „Labai norėjome, kad mūsų darbas būtu įgyvendintas realiai. Tada išsiaiškinome, kad yra problema vyresnio amžiaus žmonėms bendrauti su anūkais ir artimaisiais, kurie gyvena užsienyje. Taip gimė projektas „IšmOK“. Mintis buvo, bet patirties diegiant nuotolinius anglų kalbos kursus turėjo tik viena komandos narė – Jurgita. Proceso pradžioje peržiūrėjome esamas anglų kalbos nuotolinio mokymosi platformas, apgalvojome, kam galėtume šiuos mokymus pasiūlyti, sukūrėme skelbimą“, – sako L. Meškauskienė.

KTU PTVF dekanė Daiva Žostautienė teigia, kad toks projektas reikalauja daug pastangų ir laiko, todėl nepakanka vien dėstytojo vedamų užsiėmimų – reikia daug savarankiško mokymosi ir sprendimų ieškojimo. „Mane kaip dėstytoją labai džiugina komandinio darbo rezultatas. Norisi tikėti, kad studentai suprato tokio darbo bei įdėtų pastangų vertę. Dabar patys gali didžiuotis rezultatu, kad iššūkiais grįsto mokymosi didaktika pasiteisino, rezultatas yra daug daugiau nei gautas pažymys. Tai realus studentų sukurtas produktas, orientuotas į gyvenimo kokybės gerinimą. Nuoširdžiai didžiuojuosi savo studentais ir jų motyvacija siekti tikslo. Tikiu, kad gautos žinios ir gebėjimai bus jiems naudingi įgyvendinant dar daug projektų bei sprendžiant iššūkius“, – teigia D. Žostautienė.

Senjorai kviečiami jungtis prie anglų kalbos pamokų adresu www.magistra.lt/ismok. Pusę metų šiuolaikiškoje mokymo platformoje kiekvieną mėnesį bus pateikiamos naujos užduotys. Visi norintys prisidėti prie projekto įgyvendinimo gali rašyti el. paštu ismok@magistra.lt.

„Išmok“ projektinė grupė: J. Bertulienė, L.Meškauskienė, Gintarė Letkauskė, Džinara Meištaitė, Justina Frankaitė, Deimantė Gapšienė.

Anglų kalbos pamokos https://igudu.lt/kaip-ismokti-anglu-kalba-paciam/

Print Friendly, PDF & Email