2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Rumunijoje – pergalė po dramatiškos rungtynių pabaigos

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į dar vieną kovą Europos taurėje. Antradienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 75:77 (19:19, 20:22, 15:23, 21:13) išvykos rungtynėse Rumunijoje, Kluže įveikė vietos „U-BT“ ekipą ir nutraukė septynių iš eilės pralaimėtų Europos taurės išvykos rungtynių seriją.

Mačą šeimininkai pradėjo Andrija Stipnavočiaus dvitaškiu ir Stefano Birčevičiaus tolimu metimu, bet į juos keturiais taškais atsakė Orelikas, po du pridėjo Murauskas ir Popovičius (5:8). Visgi šeimininkai sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir po Jaleno Jones’o dviejų taškų šiek tiek padidino savo pranašumą (14:8), tačiau panevėžiečiai per likusį kėlinio laiką deficitą ištirpdė ir Maldūno dvitaškiu rezultatą išlygino (19:19).

Įpusėjus antrajam kėliniui Klužo-Napokos ekipa po Stipanovičiaus dvitaškio susigrąžino septynių taškų pranašumą (32:25), tačiau netrukus Birčevičius užsidirbo techninę pražangą, Orelikas pelnė penkis taškus paeiliui ir svečiai dar kartą priartėjo (32:30). Gerą kėlinį uždarė tritaškį iš kampo paskutinės atakos metu pataikęs Kristianas Kullamae (39:41), tai buvo pirmasis tikslus panevėžiečių tolimas metimas po vienuolikos nesėkmingų bandymų.

Trečiojo kėlinio pradžioje tritaškiais apsikeitė Gediminas Orelikas ir Patrickas Richardas (42:44), o už kelių minučių lygybę vėl atstatė keturis taškus paeiliui pelnęs Nemanja Gordičius (48:48). Kėliniui įkopus į antrą pusę svečiai iš Panevėžio spurtavo: Peno pataikė tolimą metimą, dvitaškiu ir tritaškiu pasižymėjo Lipkevičius (50:59), o tolimu metimu su ketvirčio pabaigos sirena Orelikas pirmą kartą padidino svečių pranašumą iki dviženklio (54:64).

Per dvi pirmas ketvirtojo kėlinio minutes „U-BT“ priartėjo – Leonardo Meindlas pataikė dvitaškį, Kasey Shepherdas sumetė baudų metimus (60:66). Likus mažiau nei keturioms minutėms „7bet-Lietkabelio“ pranašumą dar labiau sumažino taiklūs Shepherdo ir Richardo metimai (65:68), tačiau svarbiu tritaškiu atsakė Kullamae, o dar vieną tolimą metimą įsegė ir Lipkevičius (65:74). Kitoje atakoje Gordičius pataikė tik vieną baudos metimą, į kurį dvitaškiu atsakęs Morrisas vėl grąžino Lietuvos komandai dviženklę persvarą (66:76).

Visgi šeimininkai nepasidavė – Richardas pataikė baudą, Klužo klubas atkavojo kamuolį, Meindlas pataikė iš toli, o panevėžiečiams suklydus pelnė dar du taškus su pražanga (73:76). Prasidėjus paskutinei minutei panevėžiečiams nepavyko surengti sėkmingo atakos ir apsiginti be pražangos, po kurios baudų metimes pataikęs Guzmanas sumažino savo komandos atsilikimą iki minimumo (75:76). Kitoje atakoje šeimininkai pažeidė taisykles, Kullamae pataikė pirmąjį baudos metimą (75:77) ir atkovojus kamuolį Klužo komandai suregzti atakos laiko jau nebeužteko.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ vasario 5 d. (sekmadienį) – Panevėžyje svečiuosis Šiaulių komanda, vasario 8 d. (kitą trečiadienį) atvyks Venecijos „Umana Reyer ekipa“.

Bilietus į Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ namų rungtynes vietiniuose ir tarptautiniuose turnyruose platina www.ticketmarket.lt.