2024, kovo 29, Penktadienis

Pusfinalis pradėtas dramatišku pralaimėjimu

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įnirtingu maču startavo antrojo pusfinalio batalijos.

Kauno „Žalgiris“ savo arenoje 71:70 (16:19, 18:17, 21:20, 16:14) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir seriją iki trijų pergalių pradėjo 1:0.

Abi komandos rungtynes pradėjo vienodai nerezultatyviai, o pirmieji į priekį šovė svečiai, antrajame kėlinyje įgiję dviženklį pranašumą (26:16), juos atvėsino tik Artūro Milaknio tritaškis.

Netrukus įsibėgėjo Tai’us Websteris, o Manto Kalniečio dvitaškis persvėrė rezultatą – 31:30. Vis dėlto jau kitoje atakoje jo paties klaida leido „Lietkabeliui“ grįžti į priekį Panagiočio Kalaitzakio taškais greitoje atakoje. Į ilgąją pertrauką svečiai išsinešė nežymų pranašumą – 36:34.

Trečiajame kėlinyje rezultatą lygino Karolio Lukošiūno tritaškis – 40:40. Netrukus „Lietkabelis“ dar kartą truktelėjo į priekį (52:45), o ketvirtajame kėlinyje rezultatas vėl buvo lygus (58:58).

Tuomet eilė spurtuoti atėjo „Žalgiriui“, tačiau Vytenio Lipkevičiaus tritaškis paliko čempionams tik dviejų taškų persvarą – 61:63. Likus žaisti pustrečios minutės kovodami dėl kamuolio susidūrė Joshas Nebo ir Karolis Lukošiūnas, o lietuviui šis kritimas baigėsi sužeistu pečiu. Džordže Gagičius iškart po išlygino rezultatą – 65:65.

T.Websteris tuomet surengė rezultatyvų prasiveržimą, o po K.Lukošiūno perimto kamuoliu dėjimą patiekė J.Nebo – 69:65. Dž.Gagičius į tai atsakė dvitaškiu su pražanga, L.Lekavičius – metimu iš vidutinio nuotolio. Gediminas Orelikas sumažino skirtumą iki minimalaus, tačiau vėliau greitoje atakoje taškų nepelnė, o „Žalgiris“ pabaigą laimėjo po nesėkmingos atakos atkovojęs kamuolį puolime.

„Žalgiris“ prieš pilnos sudėties varžovus vertėsi ne tik be Edgaro Ulanovo, bet ir be į laidotuves išvykusio Nielso Giffey.

Antrasis serijos mačas pirmadienį vyks Panevėžio „Cido“ arenoje.