2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Dronų gaudyklės sistema „Dronbuster“ sėkmingai testuota Karaliaus Mindaugo husarų batalione

Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” Karaliaus Mindaugo husarų batalioną (Mindaugo batalionas) papildė nauja saugos sistema nuo dronų „Dronebuster”, kuri radijo bangų signalo pagalba blokuoja drono valdymą ir neleidžia pilotui tinkamai jo valdyti.

Testavimo metu buvo naudojami keli dronų tipai. Testas susidarė iš III etapu. I etape, dronas kabėjo ore (~30 metrų aukštyje), II etape, pakeltas dronas maksimaliame aukštyje (120 metrų), III etape, praskridimas nurodytu maršrutu. Visuose etapuose dronų gaudyklė „Dronebuster” fiksavo testuojama droną ir kieviename iš jų, dronas prarasdavo signalą su piluotuojančiu operatoriumi – dronas leisdavosi žemyn arba grįždavo iš ten kur pakilo.

Dronų gaudyklės „Dronebuster” sistema iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip didelis ir keistas pistoletas. Jo operatorius gali greitai pasitikti (sistemos paruošimui užtenka iki 5 min) atskrendanti droną ir jam užfiksavus jį, dronas netenka ryšio su valdytojo pilotuojamu pulteliu. Nelegalaus drono operatorius praranda ryšį su pilotuojamu dronu, leidžiasi žemyn ten, kur jį „pagavo” dronų gaudyklės sistema „Dronebuster” arba automatiniu budu grįžta pas pilotuojantį operatorių (priklausomai nuo drono tipo). Sistema gali pastoviai blokuoti signalą apie 3 valandas ir neleisti dronui pajudėti iš vietos.

Primename, kad be leidimo, nustatytu atstumu aplink ir karinių teritorijų ribose, draudžiami, bet kokie dronų (bepiločių orlaivių) skrydžiai, filmavimai, fotografavimai ar kiti būdai vizualizuoti karinę teritoriją.

Aktualią informaciją pilotuojantiems bepiločius orlaivius galima rasti www.kam.lt

Mindaugo bataliono informacija.
Eil. Andriaus Jankausko nuotraukos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai