2024, balandžio 19, Penktadienis

Panevėžyje surengtoje diskusijoje aptarta LRT veikla

Lietingą antradienio vakarą būrys panevėžiečių leido G.Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, kur vyko Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Aukštaitijos skyriaus organizuota diskusija „Kokio visuomeninio transliuotojo norime“. Apie tai, kokį visuomeninį transliuotoją įsivaizduoja, ir pastaruoju metu jam kylančias grėsmes diskutavo LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, LŽS pirmininko pavaduotojas Darius Lukaševičius ir LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis, laidų vedėja Zita Kelmickaitė Diskusiją moderavo žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

Diskusijos dalyviai nuogastavo, kad politikams pastaruoju metu planuojant keisti LRT valdymą kyla grėsme, kad visuomeninis transliuotojas bus politizuotas.

LŽS pirmininko pavaduotojas Darius Lukaševičius sakė, kad valdžia visuomet siekė kontroliuoti žiniasklaidą. Tik šiuo atveju kiek stebina visuomenės požiūris.

„Visuomenė palaikydavo laisvą žodį ir suprasdavo, kad be jo bus negerai, bet turiu pasakyti, kad šiandien to nebėra. Viešojoje erdvėje valdžios ir laisvo žodžio konflikte laimi valdžia“.

Problema, pasak jo, yra ta, kad buvusi administracija išties darė klaidų, tačiau už tai naujoji vadovybė atsakyti neturėtų.

„Paskirta nauja vadovybė, kuriai nepasitikėjimo a priori niekas nereikštų. Dabar yra situacija, kai bandoma po tuo pakišti techninius dalykus, kurie ilgainiui lems tai, kad ta valdžia, kuri valdys, galės kontroliuoti mūsų visų nacionalinį transliuotoją“, – kalbėjo jis.

Pasak D. Lukaševičiaus, žmonės turi pasakyti, ar jiems tai rūpi, nes jeigu nerūpi, visos kovos yra beprasmiškos.

„Kišimasis į turinį yra pats baisiausias dalykas, kurį gali daryti politikai, nes turinys yra šventa“, – akcentavo jis

LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė kalbėjo, kad neramina pasiūlymų, kaip keisti LRT valdymą, visuma ir skuba. Ketinimai mažinti tarybos galias ir įsteigti valdybą, užmojis naikinti administracinę komisiją, kuri patarinėja tarybai administraciniais klausimais, tai, kad mažąją valdybos dalį sudarytų administracijos nariai, o didžiąją – nepriklausomi (neaišku, kaip jie bus parenkami), politikų deleguotų tarybos narių kadencijų sutapatinimas su tų institucijų, kurios skiria, papildomas reguliavimas iš LRT Komisijos ir etikos inspektoriaus kelia nemažai nerimo.

„Europos transliuotojų sąjunga, pažvelgusi į tuos pasiūlymus, pasakė, kad, jų manymu, čia kuriama beprecedentė trijų pakopų kontrolės sistema: valdyba, taryba ir papildomas reguliavimas iš LRTK, kuris ir dabar egzistuoja“, – sakė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Neliko nepaminėtas ir garsusis Seimo tyrimas dėl LRT veiklos. LRT tarybos pirmininkas L.Gadeikis kalbėjo, kad jam neramu, jog tyrimas, kurio objektas turėjo būti finansai, išaugo į planus keisti valdymą. Jis sakė, kad labai skubama – reikėtų duoti laiko dirbti naujai administracijai ir po kurio laiko – metų ar kelių – vertinti, kaip ji atlieka funkcijas.

„Bet ne – ieškoma priekabių, o paskui imamasi pertvarkų. Ir be abejo – man net abejonių nekyla, – kad pertvarkos reikalingos tam, kad kažkokiu būdu galėtum turėti įtakos, kad galėtum valdyti LRT“, – kalbėjo jis.

Vėliau diskusija peraugo į klausimus apie LRT veiklą. Nemažai dalyvavusių reiškė pretenzijas dėl regiono naujienų pateikimo LRT laidose, o renginyje apsilankęs Biržų meras Valdemaras Valkiūnas net apkaltino LRT narkotikų propaganda.

Renginį į facebook tiesiogiai transliavo paninfo.lt. Kaip viskas vyko, galite peržiūrėti čia:

https://www.facebook.com/paninfolt/videos/181745356097387/

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai