Pradžia Kultūra Panevėžyje surengta ketvirtoji konferencija, skirta prisiminti iškilias krašto moteris

Panevėžyje surengta ketvirtoji konferencija, skirta prisiminti iškilias krašto moteris

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka kartu su Panevėžio švietimo centru gruodžio 16 d. organizavo IV-ąją konferenciją „Iškilios Panevėžio krašto moterys“. Tai jau kasmetine tradicija tapęs renginys, kuris pritraukia dideles auditorijas smalsuolių, besidominčių Panevėžio krašto istorija ir žymiomis krašto moterimis. Šiais metais konferencija išskirtinė. Atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje, konferencija perkelta į skaitmeninę erdvę ir transliuota nuotoliniu būdu per YouTube platformą.

Konferenciją pradėti ir sveikinimo žodį tarti pakviesti: Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė, Europos Parlamento narys, profesorius Liudas Mažylis ir Panevėžio miesto tarybos narys Vitalijus Satkevičius. Svečiai džiaugėsi, kad tokiu nelengvu Lietuvai laiku, buvo surasta galimybė prisiminti iškilias ir išskirtines Panevėžio krašto moteris, jų visuomeninius darbus ir gyvenimus. Renginiui suteikti lyriškumo, perskaitant eiles iš Elenos Mezginaitės kūrybos,  pakviesta Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė. Transliaciją vedė Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Abonemento vedėja Sandra Voveriūnienė.

Renginio metu perskaityti šeši pranešimai. Skulptorę Mariją Dilon pristatė Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadij Kofman. Lietuvybės puoselėtoją Seserį Mariją Kazimierą Kaupaitę prisiminė Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijos mokytojas Mantas Masiokas. Apie Unę Babickaitę – Graičiūnienę ir jos ryšius su Panevėžiu bei Matu Grigoniu pristatė Lina Matiukaitė, Kupiškio rajono savivaldybės bibliotekos, Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja. Taip pat pranešime prisimintas  Bronės Buivydaitės ir Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gyvenimas Panevėžyje, kurį skaitė komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“  vadovė Lionė Lapinskienė. Nepamiršti ir panevėžietės Salomėjos Stakauskaitės darbai miestui ir Tėvynei. Ją prisiminti kvietė Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės bibliotekos bibliotekininkė Albina Saladūnaitė. Apie pažintį su Elena Mezginaite pasidalino rašytojas Stanislovas Abromavičius, kurio žodžius įgarsino Panevėžio Elenos Mezginaitės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Leokadija Vaitiekaitienė.

Konferencijos įrašą galite peržiūrėti Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos YouTube paskyroje, arba paspaudę šią nuorodą: https://youtu.be/O8w-51wMCag.

 

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos

Vyresn. bibliotekininkė Miglė Nasevičienė

 

Exit mobile version