2024, kovo 29, Penktadienis

Panevėžio vaikų gynėjai kartu su NVO pasiruošę padėti visoms krizę išgyvenančioms šeimoms

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius inicijavo susitikimą su nevyriausybinės organizacijos Panevėžio „SOS vaikai“ bei Panevėžio šeimos namų vadove Irma Zabulionyte, kuriame dar kartą peržvelgė turimas galimybes, kaip kuo skubiau suteikti reikiamą pagalbą priklausomybių turintiems žmonėms.

Nevyriausybinės organizacijos Panevėžio „SOS vaikai“ bei Panevėžio šeimos namų vadovė susitikimo metu pristatė centre teikiamas paslaugas, plačiau supažindino su vykdoma veikla. „Mūsų agentūra Panevėžio „SOS vaikai“ ir Panevėžio šeimos namai gyvuoja jau daugiau nei 26 metus. Organizacija buvo įkurta amžiną atilsį mano mamos ir jau penkerius metus aš tęsiu mamos pradėtus darbus. Mūsų veikla yra plati. Ji prasidėjo nuo pagalbos šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, bet pradėjus plūsti begalei skurdžiai gyvenančių šeimų, veiklą išplėtėme. Buvo įkurti „Vaikų paramos namai“ bei „Moterų krizių centras“,“ – sako I. Zabulionytė.

„Moterų krizių centre“ moterys, išgyvenančios krizinę situaciją, gali apsistoti iki pusės metų. „Vienu metu pas mus gali gyventi apie 20 asmenų. Yra buvę ir taip, kad visi kambariai apgyvendinti, bet atvežė moterį naktį su vaikais, kuri neturėjo kur eiti, tai mes ją svetainėje apgyvendinome, nes nepaliksi, nesakysi, jog dabar negalime. Esant problemai stengiamės padėti,“ – tvirtina vadovė.

„Moterų krizių centre“ moterims yra teikiamos informavimo, konsultavimo paslaugos, psichologo, teisininko pagalba. Šalia „Moterų krizių centro“ veikia ir labdaringa valgykla, kurioje kasdien nemokamai maitinasi apie 60 asmenų. Tuose pačiuose namuose veikia ir Vaikų dienos centras, kurį lanko apie 25 vaikai iš Panevėžio. Taip pat veikia konsultacinis specializuotos pagalbos centras, padedantis nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims Panevėžio apskrityje. Centre taip pat veikia Paramos šeimai tarnyba, kuri teikia pagalbą šeimoms drabužiais, maistu ir kitais reikmenimis. Visos paslaugos yra teikiamos nemokamai.

Pasak Tarnybos mobiliosios komandos priklausomybės ligų specialistės Renatos Karpovienės, bendradarbiavimas itin svarbus: „Tik bendradarbiaudama su socialines paslaugas teikiančiomis organizacijomis mobilioji komanda gali užtikrinti kompleksinę pagalbą šeimai, padėti esant krizinėms situacijoms. Džiaugiamės, jog asmuo, kuriam padėjome mes ir Panevėžio šeimos namai sėkmingai keičia gyvenimo būdą. Žmogus pasiryžo keistis ir su trimis vaikais paliko sutuoktinį, kuris to daryti nenorėjo. Matome, jog sveikstantysis kardinaliai pakeitė gyvenimą. Su vaikais apsigyveno Panevėžio šeimos namuose, rado darbą, planuoja susirasti sau atskirą būstą ir jį išsinuomoti.“ Pokalbio metu sutarta, kad tokie susitikimai bus reguliarūs.

- Reklama -

Naujausi straipsniai