2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Panevėžio sporto centro irkluotojai iškovojo daugiau nei pusę šimto medalių

Liepos 2-4 d. Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, o liepos 10-11 d. Šiauliuose – Lietuvos mokinių čempionato bei Lietuvos taurės vasaros etapo baidarių ir kanojų irklavimo varžybos. Čia įspūdingai pasirodė Dalios Vaičikonienės, Editos Simonaitytės, Vytauto Vaičikonio ir Pavelo Bespalovo treniruojami Panevėžio sporto centro irkluotojai. Jie iš varžybų parsivežė per 60 medalių.

Daugiausiai Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate medalių iškovojo Kotryna Glemžaitė (trenerė Dalia Vaičikonienė), pelniusi 6 aukso medalius, taip pat po vieną sidabro ir bronzos medalius. Pirmas vietas jaunoji sportininkė iškovojo varžydamasi vienviete baidare 1000 m nuotolyje, dviviete baidare 200 ir 500 m distancijose, keturviete baidare 200 ir 500 m distancijose kartu su Gabriele Srivkinaite, 1000 m distancijoje taip pat su G. Srivkinaite ir dar viena Panevėžio sporto centro ugdytine Gabriele Rauckyte. Antrą vietą K. Glemžaitė užėmė varžydamasi 500 m distancijoje irkluodama vienviete baidare, o trečią vietą – 200 m distancijoje taip pat vienviete baidare.

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Žygimantas Česonis 500 m distancijoje irkluodamas keturvietę kanoją su sportininkais iš Vilniaus, Elektrėnų ir Visagino 500 m pelnė auksą.

Ant antrojo nugalėtojų pakylos laiptelio lipo ir sidabro medaliais pasidabino vienviete baidare 1000 bei 5000 m nuotolius antroji pagal greitį įveikusi Gabrielė Rauckytė. Antros vietos nugalėtojomis taip pat tapo 1000 m distancijoje dviviete baidare irklavusios Rasa Vaičikonytė su porininke Gabija Bakaite. Jaunosios sportininkės antras vietas taip pat pelnė keturvietėmis baidarėmis įveikusios 500 ir 1000 m nuotolius. Iš čempionato sidabrą namo taip pat parsivežė G. Srivkinaitė įveikusi 200 m distanciją dviviete baidare. Vaikinų grupėje antras vietas pelnė 200 m distancijoje dviviete baidare varžęsi Mantas Stasiškis ir Nedas Zavackis. Jie drauge su Ignu Nakčeriu bei Tautvydu Šukiu keturviete baidare 1000 m distancijoje taip pat užėmė antrą vietą. Žygimantas Česonis su sportininkais iš Vilniaus ir Visagino irkluodamas keturviete kanoja 200 m distancijoje laimėjo sidabrą. Vaikinas irkluodamas 200 m distancijoje vienviete kanoja užėmė trečią vietą. Panevėžietis Linas Bukauskas irkluodamas keturvietę baidarę 200 m nuotolyje pelnė antrą vietą, o tokį patį nuotolį įveikęs dviviete baidare buvo trečias. Bronzos medaliais pasidabino ir keturvietę baidarę irklavę bei 200 m nuotolį treti įveikę Karolis Laskovas, M. Stasiškis, Benas Vilčinskas ir N. Zavackis.

Panevėžio sporto centro irkluotojams puikiai sekėsi ir Šiauliuose vykusiame Lietuvos mokinių čempionate. Šiose varžybose taip pat daugiausiai aukso medalių pelnė K. Glemžaitė. Sportininkė pirmas vietas pelnė jaunučių merginų grupėje vienviete baidare pati pirmoji įveikusi 200 ir 500 m distancijas. Aukso medaliai atiteko ir irkluojant dvivietę baidarę 500 m distancijoje su porininke Liucija Railaite, taip pat keturvietę baidarę 500 m distancijoje su ta pačia porininke L. Railaitė bei Goda Vainoraitė. K. Glemžaitė pirmą vietą taip pat pelnė įveikusi 200 m distancijoje dviviete baidare jaunučių mixų kategorijoje (tai viena įdomiausių rungčių, kur dvivietę baidarę irkluoja vaikinas ir mergina).

Šiose varžybose puikiai sekėsi ir G. Srivkinaitei, kuri auksą pelnė jaunių mergaičių grupėje irkluodama vienviete baidare 200 ir 500 m distancijoje bei 200 m distanciją įveikusi dviviete baidare. L. Bukauskas irkluodamas jaunučių grupėje dvivietėje baidarėje 500 m distancijoje užėmė pirmą vietą.

Pirmas vietas taip pat pelnė: keturviete baidare 500 m distancijoje jaunių grupėje varžęsis Ignas Nakčeris; keturviete baidare jaunučių grupėje 500 m distancijoje irklavę L. Bukauskas ir Tomas Chainauskas; dvivietę baidarę irklavę ir 200 bei 500 m distancijas mergaičių grupėje įveikusios R. Vaičikonytė bei G. Bakaitė; 200 m distancijoje dviviete baidare jaunučių grupėje L. Bukauskas; 200 m nuotolį dviviete baidare jaunučių grupėje mixų kategorijoje dalyvavusi G. Vainoraitė; 200 m distancijoje dviviete baidare irklavę vaikų grupėje mixų kategorijoje G. Bakaitė ir Lukas Mačionis.

Antras vietas varžybose pelnė: jaunių grupė 1000 m vienvietė baidarė I. Nakčeris; jaunučių grupė 1000 m vienvietė baidarė L. Bukauskas; berniukų grupė 1000 m vienvietė kanoja D. Gaurys; jaunių grupė 500 m dvivietė baidarė M. Stasiškis ir N. Zavackis; keturvietė baidarė 500 m jaunių grupė Karolis Laskovas ir Benas Vilčinskas; 200 m jaunučių grupė vienvietė baidarė L. Bukauskas; 200 m jaunių grupė dvivietė baidarė M. Stasiškis ir N. Zavackis; 200 m distancija dvivietė kanoja berniukų grupė broliai Danielius bei Dovydas Gauriai; 200 m dvivietė baidarė jaunių grupė mixų kategorija G. Srivkinaitė ir Tomas Šimoliūnas; kanoja dviviete irklavę berniukų grupėje ir 500 m antrais distanciją įveikę broliai Danielius bei Dovydas Gauriai.

Trečias vietas varžybose pelnė: jaunių grupė 1000 m vienvietė baidarė Tautvydas Šukys; berniukų grupė 1000 m vienvietė kanoja Dovydas Gaurys, jaunių grupė 500 m dvivietė baidarė I. Nakčeris ir T. Šukys; jaunučių merginų grupė 500 m vienvietė baidarė L.Railaitė; vienvietė kanoja 500 m jaunučių grupė V. Gaurytė; dvivietė baidarė jaunučių grupė 500 m T. Chainauskas; vienvietė baidarė mergaičių grupė 500 m G. Bakaitė; dvivietė kanoja 500 m jaunučių grupė V. Gaurytė ir Aleksandra Sokolovaitė; keturvietė baidarė jaunučių grupė 500 m Gabrielis Adomavičius ir Augustas Viršilas; dvivietė baidarė 200 m ir 500 m distancijos berniukų grupė Domantas Gritėnas ir Lukas Mačionis; 200 m jauniai vienvietė baidarė Povilas Čepelė; 200 m jaunutės vienvietė kanoja V. Gaurytė; 200 m berniukų grupė vienvietė kanoja D. Gaurys; 200 m jaunučiai dvivietė baidarė T. Chainauskas; 200 m dvivietė kanoja jaunutės V. Gaurytė ir A. Sokolovaitė; 200 m dvivietė baidarė Beatričė Juškaitė ir Indrė Savickytė.

Lietuvos taurės vasaros etape prizines vietas užėmė Tomas Srivkinas, kuris irkluodamas dviviete baidare 500 m distancijoje užėmė antrą, o vienviete baidare 1000 bei 200 m distancijose bei dviviete baidare 200 m nuotolyje pelnė bronzos medalius.

Liepos pabaigoje stipriausi Panevėžio irkluotojai vyks į treniruočių stovyklą Trakuose, o iš ten rugpjūčio 11d. važiuos dalyvauti varžybose Šiauliuose. Komandos lyderė Kotryna Glemžaitė ruošiasi rugsėjo pradžioje Portugalijoje vyksiančiam Pasaulio jaunių čempionatui.