2024, kovo 29, Penktadienis

Panevėžietis iš Europos čempionato parsiveš ne tik sidabro bet ir aukso medalį

Italijos sostinėje Romoje šeštadienį tęsėsi Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Priešpaskutinę varžybų dieną Lietuvai antrąjį medalį, tik šįkart – auksinį iškovojo 18-metis panevėžietis Aleksas Savickas.

Vaikinų 200 m plaukimo krūtine finale panevėžietis finišavo pirmas per 2 min. 13,35 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Distanciją A. Savickas pradėjo ramiai, po pirmųjų 50 m buvo antras, o įpusėjus distancijai iniciatyvą perėmė į savo rankas ir pergalės nebepaleido.

Visgi, finiše jo vos nepavijo Dmitrii Askhabov iš Rusijos, kurį lietuvis aplenkė vos 0,02 sek. Bronzą iškovojo ukrainietis Maksym Tkachuk (2:13.75).

Į finalą A. Savickas pateko antru rezultatu (2:14.29), o šios rungties kvalifikacinėse varžybose jis buvo pats greičiausias (2:14.79) tarp visų 37 dalyvių.

Šiame čempionate panevėžietis A. Savickas, plaukdamas 100 m krūtine rungties finale, nuotolį įveikė per 1 min. 1,29 sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu. Auksą tąkart iškovojo Volodymyr Lisovets’ (1:00.28) iš Ukrainos, o bronzą pelnė italas Simone Cerasuolo (1:01.56).