2024, balandžio 16, Antradienis

Panevėžiečiai kviečiami dalyvauti upių švarinimo akcijoje „River Cleanup“

Paskutinį pavasario savaitgalį, gegužės 27–29 d., visoje Lietuvoje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva“. Šia akcija siekiama užkirsti kelią atliekoms patekti į jūras ir vandenynus. Panevėžio miesto savivaldybė kviečia bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, pavienius asmenis rūpintis upių švara, atkreipti dėmesį į atliekų tvarkymą ir jungtis prie šios iniciatyvos tvarkant Nevėžio upę ir jos pakrantes.

Panevėžyje Nevėžio upė ir pakrantės bus tvarkomos gegužės 27 d. Numatytos 4 tvarkymo vietos: nuo „Ekrano“ marių paplūdimio link Tinklų g., šalia Taikos alėjos esančios upių pakrantės, Kultūros ir poilsio parko paplūdimys ir pakrantė šalia futbolo stadiono Smėlynės g.  Akcijos dalyvius Savivaldybė aprūpins šiukšlių maišais, pasirūpins jų išvežimu. Maišai šiukšlėms ir pirštinės bus dalijami šalia futbolo stadiono Smėlynės g. esančios irklavimo bazės, Taikos al. aikštelėje prie Nevėžio upės, prie „Ekrano“ marių paplūdimio ir šalia Kultūros ir poilsio parko esančio paplūdimio. Panevėžiečiai, kurie dalyvaus „River Cleanup“ akcijoje, dėl šiukšlių maišų ir pirštinių gali kreiptis tel.: (8 45) 501 319, 501 318 arba rašyti el. paštu aplinka@panevezys.lt.

Susidomėję kviečiami registruotis iniciatyvos „River Cleanup“ puslapyje River Cleanup Lietuva | River Cleanup (river-cleanup.org) Jei bus norinčiųjų šiukšles rinkti iš Nevėžio upės plaukiant baidarėmis, registruokitės el. paštu ruta.taucikiene@panevezys.lt. Baidarių Nevėžio upės valymui paskolins V. Vaičikonio irklavimo klubas, sporto klubas „Kajakas“ ir irklavimo sporto klubas „Panevėžys“.

„River Cleanup“ – tai Belgijoje gimusi iniciatyva, vis labiau populiarėjanti tiek Europoje, tiek ir už jos ribų. Kasmet 8 000 000 000 kilogramų atliekų patenka į vandenynus. 80 proc. atkeliauja upėmis. Šios iniciatyvos tikslas – ne tik skatinti žmonių sąmoningumą dėl vandens telkinių taršos, bet ir pakviesti juos prisidėti prie šios problemos sprendimo. Pernai ši iniciatyva vyko beveik 50-yje pasaulio valstybių – nuo JAV ir Japonijos iki Ganos ir Kamerūno. Lietuvoje buvo sutvarkyta daugiau nei 80 užterštų teritorijų prie 33 upių.

- Reklama -

Naujausi straipsniai