Panevėžiečiai ieškos atsakymų į klausimą „Ar moteris vis dar indaplovė?“

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Artėjančią gegužės 18-ąją Panevėžyje rinksis Lietuvos moterys – lyderės, Panevėžio jaunųjų socialdemokratų organizuojamoje diskusijoje „XXI amžius: ar moteris vis dar indaplovė?“. Renginio organizatoriai teigia, kad pasauliui, visuomenei, o tuo pačiu ir kiekvienam iš lietuvių, sparčiai žengiant į priekį, XXI amžiuje vis intelektualiau suprantama, kad esamo atotrūkio tarp vyrų ir moterų neturėtų likti.

Diskusijos metu prelegentai ir dalyvaujantys panevėžiečiai sieks išsiaiškinti, kodėl šiame amžiuje moterys vis dar stereotipiškai yra laikomos namų ūkio prižiūrėtojomis, vaikų augintojomis ir kitais stereotipiniais įsikūnijimais.

Moterų lyderystė ir savarankiškumas – vis dar reta

Nors moteris direktorė, vadovė ar administratorė jau nebėra retas reiškinys, tai, pasak diskusijos prelegentų, priklauso nuo kiekvienos asmenybės. Stereotipų bei švietimo stokos, ypatingai regionuose, veikiami lietuviai, gyvenimų be vyro – darbininko bei moters – šeimininkės – dar neįsivaizduoja.

Dėl moterų lyderystės individualumo pritaria ir diskusijoje dalyvausianti didžiausio Lietuvos naujienų portalo Delfi.lt redakcijos vadovė Monika Garbačiauskaitė – Budrienė. Ji, dalindamasi mintimis apie lyčių lygybės principo įgyvendinimą naujienų portalo redakcijoje, pabrėžia, jog tokie pavyzdžiai ypatingai priklauso nuo asmenybių.

„Žiniasklaida yra liberali sritis, o žurnalistai – išsilavinę žmonės, todėl savo darbe su diskriminacija nesusiduriu. Tačiau taip yra ne visur. Viskas labai priklauso nuo pačios moters. Labai svarbu, kad ji pati savęs nenuvertintų ir neleistų to daryti kitiems“, – pasakojo M.Garbačiauskaitė – Budrienė.

Etiketė „Viceministro žmona“ neišgąsdino siekių būti savimi

Taip pat diskusijoje dalyvausianti visuomenės veikėja Evita Kamarauskaitė – Jonauskė, teigia, kad siekiant būti laisva ir savarankiška moterimi, koją nuolat kišo stereotipų prilipdyta etiketė „Viceministro žmona“.

Dar 2012-2016 metų Seimo kadencijos metu aplinkos viceministro pareigas ėjusio Lino Jonausko žmona E.Karamauskaitė – Jonauskė neslėpdama teigia, jog savo būsimojo vyro neįsivaizdavo ir netgi manė, jog niekada netekėsianti.

„Jaunesnė, vadinasi barakuda, graži, vadinasi kvaila, su mergautine pavarde tai senmergė. Tokie ir panašūs stereotipai mūsų visuomenėje – labai gajūs. Su jais teko susidurti ir man. Kai ištekėjau už politiko, teko girdėti įvairių epitetų ir komentarų, tačiau niekada nekreipiau į juos dėmesio. Buvau auginama žmogumi, o tai, kad gimiau moterimi, man visada buvo pabrėžiama kaip privalumas.

Nebuvau mokoma virti cepelinų, tačiau moku daug kalbų, su manimi galima kalbėtis ir apie filosofiją, ir apie informacines technologijas, ir apie naujausias mados tendencijas. Be kita ko, galiu pasigirti, kad automobiliuose nusimanau daugiau už dažną vyrą.

Taip mąstydama dažnai esu apibūdinama kaip nepatogi stereotipinei visuomenei, nes manau, kad tiek moterims, tiek vyrams, svarbiausias visapusiškas išsilavinimas, kurio vedini galėtume keisti pasaulį“, – mintimis dalinasi E.Kamarauskaitė – Jonauskė.

Ieškos atsakymų ar moteris šiandien vis dar indaplovė

Jau gegužės 18-ąją dieną, Panevėžio sveikatingumo ir sporto klube „Impuls“ veikiančiuose kavos namuose „Cosmos“ vyksiančioje diskusijoje, žymūs visuomenės veidai ir moterys aktyvistės susitiks diskutuoti apie stereotipus ir lyčių lygybę.

Diskusijoje taip pat dalyvaus ir kitos moterys aktyvistės, o pokalbį modernuos Panevėžyje gerai žinoma aktyvistė – Modesta Petrauskaitė.

XXI amžius – ar moteris vis dar indaplovė? Taip renginio organizatoriai besikreipdami į jaunus žmones teigia, jog kiekvienam atsakyti į šį klausimą, o ypatingai moterims, vis dar reikėtų ir šiandien. Mat lyčių nelygybės ir žmogaus teisių pažeidimo problemą Lietuvos regionuose įžvelgia vis dar dažnas lietuvis bei dažna šeima.

Panevėžio jaunieji socialdemokratai diskusijoje dalyvauti kviečia ne tik žmogaus teisių aktyvistus, bet ir visus panevėžiečius, kuriems būtų ne tik įdomu atsakyti į užduotą klausimą, bet ir iš arčiau susipažinti su Lietuvoje žymiais veidais, savo veikloje besivadovaujančiais įvairiomis žmogaus teisių nuostatomis.

Daugiau informacijos apie renginį organizatoriai kviečia rasti Facebook renginyje „XXI amžius: ar moteris vis dar indaplovė?“.


Panevėžiečiai ieškos atsakymų į klausimą „Ar moteris vis dar indaplovė?“

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.