2024, balandžio 16, Antradienis

Nusileista „Pieno žvaigždėms“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) mače Panevėžio „Lietkabelio“ (21/7) ekipa namuose 82:87 nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (9/19) klubui.

Pasvališkiams liko sužaisti dvejas rungtynes namuose – su Klaipėdos „Neptūnu“ ir „Šiauliais-7bet“, tačiau jie iš devintos pozicijos nebepakils. „Lietkabelis“ lieka trečias, nors dar namie priims Kauno „Žalgirį“, o svečiuose bandys nugalėti Kėdainių „Nevėžį-Optibet“.

Ankstesnes abejas akistatas laimėję buvo Panevėžio krepšininkai. „Lietkabelis“ šįkart vertėsi be Vytenio Lipkevičiaus ir Dovydo Giedraičio.

Rungtynės prasidėjo gana lygiai, kol Panagiotis Kalaitzakis nepridėjo dvitaškio, o Gediminas Orelikas tritaškio – 15:9. Tiesa, į tai svečiai reagavo ir ėmė kvėpuoti į nugaras (18:19), tačiau persverti rezultato kurį laiką niekaip nepavyko. Vis tik greitai viskas vertėsi 180 laipsnių kampu.

Džordže Gagičiaus ir Kristupo Žemaičio dėka „Lietkabelis“ liko priekyje (29:25), bet neilgam, nes Karolis Guščikas išvedė pirmyn Pasvalio ekipą – 31:29. Į gerą puolimo atkarpą pasijungė Markellas Johnsonas, o „Pieno žvaigždžių“ spurtas atrodė taip – 18:0. Tai leido pirmąkart rungtynėse įgauti solidų dviženklį pranašumą – 43:29.

Tik likus kiek daugiau nei minutei iki antrojo kėlinio pabaigos Gabrielius Maldūnas nutraukė „Lietkabelio“ taškų stygių (31:43), bet „Pieno žvaigždės“ į ilgąją pertrauką iškeliavo pirmaudamos ženkliai – 48:31.

G.Orelikas ir Dž.Gagičius aktyviai žengė ant parketo po pertraukos (38:50), o atsilikimas po truputį tirpo iki 10 taškų. Dar labiau jį mažino G.Maldūno baudos metimai (51:59), tačiau Arno Beručkos tritaškis ramino įsibėgėjusius šeimininkus – 63:51.

Paskutiniame kėlinyje „Lietkabelis“ dar turėjo šansų. Karparas Bėrzinis ėmė tempti į priekį „Lietkabelį“ (74:78), o kuomet Randy Culpepperis atstatinėjo varžovų persvarą, latvis vėl buvo taiklus – 77:81.

Liko pusantros minutės, R.Culpepperis pelnė labai reikalingus taškus „Pieno žvaigždėms“, o Kristupo Žemaičio ranka prie baudų metimo linijos kartą sudrebėjo. Nikolos Radičevičiaus nervai atlaikė (80:83), bet R.Culpepperio – taip pat (85:80), tad arčiau pergalės buvo svečiai.

Liko 14 sek., G.Orelikas pelnė taškus iš po krepšio, bet R.Culpepperio baudos tvirtino pergalę „Pieno žvaigždėms“.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (4/9 trit., 4 kld.), Džordže Gagičius 18 (4 kld.), Kristupas Žemaitis 12, Panagiotis Kalaitzakis 10 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Kasparas Bėrzinis 9.

„Pieno žvaigždės“: Randy Culpepperis 19, Markellas Johnsonas (9 rez. perd.) ir Arnas Beručka – po 13, Dmytro Skapincevas ir Simas Jarumbauskas (8 atk. kam.) – po 8.