2024, balandžio 19, Penktadienis

„Microsoft Dynamics NAV“ evoliucija: kodėl verslams verta rinktis šį sprendimą?

Kiekviena organizacija ieško funkcionalių ir patikimų išteklių planavimo sprendimų. Vienas iš jų – „Microsoft Dynamics NAV“, neseniai pervadintas į „Microsoft Dynamics 365 Business Central“. Plačiai vartojamas ir kitas verslo valdymo sprendimo pavadinimas – NAVISION programa.

Ši sistema, automatizavusi pagrindinius įmonių procesus, buvo sukurta prieš daugiau nei 3 dešimtmečius: jos priešistorė – 1984-ieji metai. Šiandien ji labiausiai orientuota į smulkųjį ir vidutinį verslą ir tikriausiai nerastume universalesnio bei racionalesnio sprendimo.

Kaip buvo kuriama „Microsoft Dynamics NAV“?

„Microsoft“ koncernas turėjo tikslą sukurti plačiai visame pasaulyje naudojamą ir puikiai vartotojų lūkesčius atitinkančią ERP sistemą. ERP (angl. Enterprise Resource Planning) – verslo procesų valdymo sprendimai, apimantys buhalterinę apskaitą, ataskaitų sudarymą, efektyvų išteklių panaudojimą, tiekimo grandinės funkcijas, kontaktų valdymą ir kt.

Tačiau kai ERP ir CRM sprendimai taip sparčiai tobulėjo, reikėjo rasti kertinį privalumą, leidžiantį išsiskirti iš konkurentų. „Microsoft“ nusprendė investuoti į mokslo tyrimus, samdyti aukščiausios kvalifikacijos specialistus, įgyvendinti plėtrą ir kitais būdais pranokti konkurentus. Be to, daug galimybių populiarinti „Microsoft Dynamics NAV“ suteikė puikiai veikiantys platinimo kanalai visame pasaulyje, gerai vykdomos rinkodaros kampanijos ir pan. Tiesa, iš pradžių lygiagrečiai vystytas ir „Dynamics AX“ sprendimas. Jis ir toliau vystomas, jį naudoja didelės įmonės, kurių procesai sudėtingi.

Kas dar lėmė „Microsoft Dynamics NAV“ išpopuliarėjimą?

„Microsoft“ pastebėjo, kad bet kokio dydžio įmonėms kyla sunkumų su integracija – ne tik naudojantis kitais sprendimais, bet ir pačiu „Dynamics 365 Business Central“. Taigi koncernas siekia, kad sistemų integravimo procesas būtų dar paprastesnis: kad jį būtų galima įgyvendinti mažesniais kaštais, operatyviau, sparčiau. Tai ypač aktualu ribotus išteklius turinčioms mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Iki tol daug dėmesio skirta strategijos korekcijoms: laisvai susietus sprendimus pakeitė centralizuotos platformos, kur pavieniai įrankiai integruoti tarpusavyje, be to, pereita į debesį.

„Microsoft“ koncernas iki šiol bando užimti pirmąsias pozicijas. 2021 m. ir vėlesniems metams bendrovė išsikėlė tikslą dar labiau išpopuliarinti „Dynamics 365 Business Central“, kad sprendimas be konkurencijos taptų populiariausias tarp mažų ir vidutinio dydžio įmonių. Tokiomis mintimis „Microsoft“ vadovas M. Mortonas dalijosi ir 2020 m. pab. vykusiame tarptautiniame renginyje „Directions 2020“.

Kodėl verta rinktis „Dynamics 365 Business Central“?

Norint sėkmingai veikti, būtina įsidiegti ERP sistemą. Tačiau renkantis tinkamiausią sprendimą verta pasitelkti profesionalus: procesų valdymo sprendimas turi apimti kiek įmanoma daugiau skirtingų verslo aspektų, sričių bei funkcijų.

Prieš diegiant verslo valdymo sistemą reikėtų pasidomėti siūlomų alternatyvų saugumu, funkcionalumu, atnaujinimo galimybėmis. „Softera“ daugeliu atvejų rekomenduoja rinktis „Dynamics 365 Business Central“. Šis sprendimas:

  • Lengvai pritaikomas. „Dynamics 365 Business Central“ turi ypač daug skirtingų įrankių, pritaikomų skirtingose verslo veiklose, o bet kada prireikus galima įdiegti dar daugiau funkcijų. Be to, verta paminėti ir sklandų atnaujinimo procesą, netrikdantį įmonės veiklos ir nesukeliantį duomenų praradimo rizikos.
  • Pažangus. Įdiegtos programos leidžia greitai gauti informaciją apie įmonės apskaitą, atsargų likučius bei pardavimus. Vienas iš didžiausio pripažinimo sulaukusių įrankių – verslo analizės įrankis „Power BI“. Taigi, kai viskas matoma vienoje platformoje, lengva identifikuoti problemas ir iš karto jas pašalinti.
  • Lokalizuotas. Verslo sprendimas puikiai pritaikytas prie skirtingų teisinių sistemų ir kalbų, todėl puikiai tinka tarptautinei rinkai. Lokalizacija ypač svarbi įmonėms, veikiančioms daugiau nei vienoje šalyje.
  • Lankstus. Informacija išsaugoma debesyje, taigi duomenys lengviau pasiekiami.

Taigi, apibendrinant, „Microsoft Dynamics NAV“ ir NAV nuoma – universalūs ir racionalūs sprendimai smulkiajam ir vidutiniam verslui.

- Reklama -

Naujausi straipsniai