2024, balandžio 16, Antradienis

Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose panevėžiečių desantas

Pasibaigė šio sezono Lietuvos lengvosios atletikos čempionatai, kuriuose Panevėžio miesto lengvaatlečių komanda pelnė prizines vietas ir namo parsivežė ne vieną medalį.

Šiauliuose vykusiame Lietuvos suaugusių, jaunimo ir jaunių daugiakovių čempionate jaunių 10-kovėje Kasparas Bačianskas pelnė pirmą vietą.

Palangoje organizuotame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate 400 m barjeriniame bėgime Ignas Dailidėnas užėmė trečią vietą.  Gustas Pritulskis numetė kūjį 56,54 m ir užėmė antrą vietą. Čia sportininkas pasiekė asmeninį rekordą. Estafetėje 4×100 Gabrielė Kaminskaitė, Greta Taraškevičiūtė, Eivilė Cemnolonskytė ir Gerda Kudulytė užėmė 4 vietą. Rutulio stūmimo moterų grupėje Urtė Bačianskaitė buvo antra.

Lietuvos jaunimo čempionate Vilniuje Adomas Čeponis 110 m barjerinio bėgimo rungtyje užėmė antrą vietą. Rutulio stūmimo rungtyje Greta Taraškevičiūtė taip pat buvo antra. Kūjo metimo rungtyje visas prizines vietas užėmė Panevėžio sporto centro auklėtiniai. Gustas Pritulskis pelnė pirmą, Rokas Balčiūnas – antrą, o Benas Bareikis – trečią vietas. Paulius Susnys liko ketvirtas.

Marijampolėje vykusiame Lietuvos jaunučių čempionate 7-kovėje Neda Vidzėnaitė užėmė trečią vietą. 4×100 estafetėje Ieva Vieštautaitė, Viltė Kutkaitė, Rugilė Ivanauskaitė bei Aira Kurklietytė buvo ketvirtos.

Praėjusį savaitgalį Panevėžio sporto centro lengvaatlečiai savo jėgas išbandė Alytuje, kur vyko Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionatas. Puikiai šiose varžybose pasirodė Agota Žurauskaitė, kuri 800 m bėgimo rungtyje iškovojo sidabro medalį. Lengvaatletis Kasparas Bačianskas ieties metimo rungtyje taip pat pelnė sidabrą. Vaikinų estafetėje 4×100 Gytis Kudulis, Kasparas Bačianskas, Nojus Vaitiekus ir Arminas Tamašauskas buvo antri.

Liepos 30-rugpjūčio 1 d. Ogrėje (Latvija) vyks Baltijos šalių jaunimo ir jaunių komandinis  čempionatas. Į šias varžybas į Lietuvos rinktinės sudėtį įtraukti Panevėžio sporto centro lengvaatlečiai Agota Žurauskaitė (800 m), Kasparas Bačianskas (ieties metimas), Adomas Čeponis (110 m barjerinis bėgimas), Gustas Pritulskis (kūjo metimas) ir Rokas Balčiūnas (kūjo metimas).

Sportininkus treniruoja ir varžyboms ruošia treneriai Aldona Dobregienė bei Vidmantas Ščevinskas.