2024, kovo 29, Penktadienis

Kaip įrengti savo svajonių virtuvę, kurioje būtų smagu gaminti ir būti?

Tikriausiai visi žmonės daugiau ar mažiau laiko praleidžia virtuvėje. Nesvarbu ar mėgstate gaminti, ar to vengiate ir dažniau puotaujate restoranuose, o gal lengvai paruošiamu maistu, geriausia namuose tada, kai virtuvė – patogi bei tinkamai išplanuota, tiesa? Turbūt neatsiras prieštaraujančių, todėl mes paruošėme gana neilgą, bet tikimės, kad naudingą gidą apie tai, kaip įrengti savo svajonių virtuvę. Vadovaujantis šiais patarimais galėsite savo namuose turėti tokią virtuvę, kurioje bus smagu apsilankyti trumpam ar net gaminti.

Rinkitės tik virtuvinius baldus
Dažnai pasitaikanti, bet mažai aptarinėjama interjero įrengimo klaida – baldų pasirinkimas pagal ne tuos kambarius. Nors miegamojo spintelė, pastatyta svetainėje ar prieškambaryje akių per daug nebado, bet, jeigu miegamojo komoda ar naktinis stalelis atsidurs virtuvėje – tai jau tampa problema. Rokiruotes geriausia daryti ne ten, kur gaminsite maistą, nes virtuvė yra labiausiai specifinė namų patalpa, kurioje viskas turi būti maksimaliai pritaikyta maisto gamybai ir nuolatiniam veiksmui. Taigi, visos sekcijos, stalviršiai, stalai, stendai, lentynos ir kita turi būti specialiai virtuviniai. Universalumas atneš mažai naudos. Būtent virtuvei skirtų baldų galite pasirinkti Varle internetinėje parduotuvėje.

Neprisitikite apšvietimo
Visų pirma reikia suprasti, kad Lietuvoje turime gana mažai saulėtų dienų per metus. Dėl to natūralios šviesos į virtuvę turi patekti daug. Natūrali dienos šviesa leis ne tik efektyviau gaminti produktus (geriau matysite spalvinius skirtumus tarp mišinių ir t.t.), bet ir maloniau bei paprasčiau atlikti smulkmeniškas pjaustymo ar maisto dekoravimo užduotis. Tačiau kai saulė jau nusileidžia, virtuvėje turi būti ir ryškiai šviečiantys šviestuvai, nes ne paslaptis, kad vakarienę dažniausiai gaminame tada, kai su dienos šviesa nebeišsisuksi. Tam, kad apšvietimas būtų jaukus ir geras, vertėtų įsirengti bent vieną galingą lubinį šviestuvą (arba du ar daugiau, priklausomai nuo virtuvės dydžio) ir keletą šviestuvų zonoms. Pastarieji gali būti virš kriauklės, virš stalviršio, stalo ar viryklės.
Galiausiai nepamirškite ir dar vieno su apšvietimu susijusio niuanso. Nepatogu, kai saulė spigina į akis ir trukdo gaminti ar ruoštis. Tam suvaldyti reikalingos žaliuzės arba roletai. Spauskite ant nuorodos ir raskite gausų nebrangių roletų asortimentą internetu.

Neapkraukite praėjimo ir grindų
Kada nešate karštą puodą su verdančiu vandeniu ar vos iš orkaitės ištrauktą skardą, nesinori visko apeidinėti zigzagu, tiesa? Dėl to, kai planuojate virtuvę, turite apskaičiuoti tarpus, kurie lieka praėjimams. Jeigu įmanoma, optimaliausias scenarijus yra tada, kai virtuvės priešingose pusėse esantys asmenys, atsisukę nugara vienas į kitą, nesiliestų tarpusavyje. Tada galite būti garantuoti, kad net ir maisto gaminimo įkarštyje nekliūsite vienas už kito, šeimininkai už svečių ar augintinių, tėvai už vaikų arba atvirkščiai.

Laisvas grindų plotas virtuvėje yra itin svarbus iš praktinės pusės. Jeigu svetainėje ar miegamajame norisi kuo mažiau užimti erdvę daugiau dėl estetikos nei praktikos, tai virtuvėje viskas yra atvirkščiai.

Vietos daiktams visada truks, tad mąstykite ergonomiškai
Toms šeimininkėms arba tiems šeimininkams, kurie nors vieną akimirką pagalvojo, kad virtuvėje užteks vietos visiems indams, rakandams ir priemonėms, turime nuviliančią naujieną… Deja, bet galioja toks nelaužomas buities dėsnis – kuo didesnė virtuvė – tuo sunkiau viską joje sutalpinti. Nesvarbu kiek spintelių ar stalčiukų įrengsite, nė vienas iš jų ilgai neužsibus tuščias. Visokiausi indai, stalo įrankiai, proginiai servizai, dėžės, maišai, valymo priemonės, šiukšlių dėžės ir maišai, ne šaldytuve dedami stalo produktai, virtuvinė technika yra tik dalis to, kas užima vietą virtuvėje. Galima beveik visu šimtu procentų teigti, kad viskam vietos pas jus neužteks.
Dėl šios priežasties stenkitės patys pirkti tik tuos indus ir virtuvės įrangą, kurią naudosite bent kartą per du mėnesius. Jeigu užsinorite vaflių, bet tas noras užeina kartą per metus, kažin ar verta pirkti vaflių keptuvę…

Eliminuokite drėgmę
Virtuvėje gali kilti didelių problemų dėl perteklinės drėgmės. Verdantys puodai sukaupia kondensaciją, nuo virtuvinės kriauklės besitaškantis vanduo patenka į sunkiai pasiekiamas vietas, galbūt netyčia išsipila arbata iš puodelio ir taip toliau. Dėl šios priežasties virtuvėje būtina aukščiausios kokybės ventiliacija. Gartraukio tikrai reikia, nebent planuojate kiekvieną kartą kepti ir virti su atidarytu langu (kas vis tiek neapsaugo nuo nešvarumų). Taip pat reikia nusausinti paviršius po indų plovimo arba maisto gaminimo bei, jeigu tik leidžia finansai, rinktis neperšlampamus ir drėgmei atsparius stalviršius bei apdailos detales.

https://www.solemlux.lt/produktai/e-parduotuve/roletai-diena-naktis/kasetiniai-roletai-diena-naktis

- Reklama -

Naujausi straipsniai