2024, birželio 12, Trečiadienis

Kuo skiriasi kreditas nuo paskolos?

Kalbant apie finansus visur galite pamatyti įvairias sąvokas, tačiau ne visada žinosite jų tikrąsias reikšmes. Pavyzdžiui, kreditas dažnai yra laikomas paskola ir manoma, kad jie niekuo nesiskiria. Tačiau ar tai tiesa?

Kredito ir paskolos sąvokos

Kreditas, tai sandoris tarp fizinio ar juridinio asmens ir skolintojo, kurio metu suteikiama tam tikra pinigų suma, tačiau asmuo netampa tų pinigų savininku. Skolintojas pasilieka visas teises į paskolintas lėšas.

Paskola, tai sandoris tarp fizinio ar juridinio asmens ir skolintojo, kurio metu suteikiama numatyta pinigų suma ir jūs tampate jos savininku, bei galite su ja daryti ką norite.

Kuo skiriasi kreditas nuo paskolos?

Kai išgirstame žodį kreditas, jis automatiškai iššaukia mintį apie greituosius kreditus. Ir tai nėra klaidingas vaizdinys, nes kreditai dažniausiai ir reiškia trumpalaikį ir labai greitą pinigų skolinimąsi. Kita vertus, kai kas nors pasako žodį paskola, iškart įsivaizduojame kažkokius rimtus dalykus, kurie yra svarbūs tam žmogui.

Tačiau tiek kreditai tiek paskolos gali būti greiti ir juos, bet kokiu atveju teks grąžinti. Greitas skolinimasis leidžia gauti mažesnę sumą vos per keletą minučių, tačiau ir jos grąžinimo terminas yra ganėtinai trumpas. Todėl prieš renkantis tokį finansavimą, reikėtų gerai apsvarstyti ar užteks turimų lėšų skolai grąžinti.

Nors kreditai ir paskolos gali būti greitieji, rimtesniems pirkiniams prireiks paskolos. Paskolos įmonėms ir jų plėtrai, būstui, automobiliui, bei namų remontui užtikrina ilgalaikį pinigų skolinimąsi ir leidžia išplėsti grąžinimo laikotarpį net iki keleto dešimčių metų.

Svarbiausia, imant ilgalaikę paskolą nepamiršti pasidomėti įvairiais pasiūlymais ne tik bankuose, bet ir kitose skolinimosi bendrovėse. Taip pat nepamirškite įsigilinti į sąlygas ir jas išsamiai išnagrinėti ar net pasitarti su teisininku, kad ateityje išvengtumėte netikėtumų.

Pagal www.smefinance.lt

- Reklama -

Naujausi straipsniai