2024, kovo 29, Penktadienis

Kova dėl bronzos prasidėjo pergale

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo mažojo finalo serija, kurioje pirmą žingsnį link bronzinio trofėjaus dėjo Panevėžio „Lietkabelis“.

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 87:74 (14:21, 25:14, 23:25, 25:14) palaužė Utenos „Juventus“ krepšininkus. Serijoje iki trijų pergalių panevėžiečiai pirmauja 1:0.

Uteniškiams nepadėjo Vaidas Kariniauskas ir Martynas Paliukėnas su Ignu Vaitkumi, kurie yra traumuoti, o „Lietkabelis“ verčiasi be suspenduoto Kyle’o Vinaleso.

Nepaisant to, kad Mindaugas Kupšas greitai gavo dvi pražangas, „Juventus“ komanda turėjo nedidelę persvarą – 7:5. Nors kurį laiką eiga buvo apylygė, netrukus sekė spurtas 12:0 ir „Juventus“ pirmavo jau 21:14. Taip ir baigėsi pirmasis kėlinys.

„Lietkabelis“ greitai susigrąžino iniciatyvą (22:21), tuo tarpu kitoje aikštės pusėje jau ketvirtą pražangą gauti spėjo Žygimantas Skučas. Kova buvo labai lygi (31:31), tačiau Gytis Masiulis su Džordže Gagičiumi vėl padidino „Lietkabelio“ persvarą – 39:33. Panevėžiečiai laikėsi priekyje (52:42), tačiau dviženklį deficitą svečiai nors ir nelengvai, bet naikino – 58:59.

Nemalonus epizodas nutiko prabėgus trims ketvirtojo kėlinio minutėms, kai traumą patyrė Gintautas Matulis, o „Lietkabelis“ tolimais metimais vėl pabėgo – 72:62. M.Kupšas su Bryantu Crawfordu skirtumą rėžė perpus (67:72), intriga išliko dar kurį laiką, tačiau ją po truputį mažino baudas pataikęs Gytis Masiulis, kai liko mažiau nei 3 minutės – 79:71. Laikas seko, o daugiau „Juventus“ dėl pergalės nebekovojo.

Utenos komanda klydo 24 kartus, kai panevėžiečiai – 13.

Džordže Gagičiui tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios sezono rungtynės: jis per 29 minutes pelnė 24 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų bei surinko 28 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 24, Gytis Masiulis 17 (12 atk. kam.), Paulius Valinskas 14, Margiris Normantas 13 (5 rez. perd.), Marius Valinskas 9.

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 22 (6 kld., 5 rez. perd.), Mindaugas Kupšas 15, Vytautas Šulskis 11, Žygimantas Skučas 8 (6 kld.), Martynas Gecevičius 7