2024, balandžio 25, Ketvirtadienis

KMT finale nusileista „Žalgiriui“ ir iškovoti sidabro medaliai

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa 69:76 (8:19, 20:18, 13:21, 28:18) nusileido Kauno „Žalgiriui“ ir iškovojo sidabro medalius.

Mačas prasidėjo gerokai palankiau „Žalgirio“ komandai, kuri pabėgo 8:0 ir be taškų panevėžiečius laikė daugiau nei 3 minutes. „Lietkabelio“ taškų badą vėliau nutraukė Paulius Valinskas, tuo tarpu „Žalgiris“ vis tolo – 15:4. Po pirmojo ketvirčio žalgiriečiai pirmavo 19:8.

Bet kokie „Lietkabelio“ bandymai priartėti buvo numalšinami ir nors pavyko artėti, vis tiek skirtumas siekė apie 10 taškų – 20:30. „Žalgiris“ dominavo šiame mače, o lengvus šansus panevėžiečiai išnaudodavo ne visus – 23:37. Gytis Masiulis ir Gabrielius Maldūnas iki ketvirčio pabaigos skirtumą pašvelnino, tad ramesnio gyvenimo prieš antrą dalį kauniečiai neužsitvirtino – 28:37.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai buvo priartėję labiau (37:44), bet Marius Grigonis su Thomasu Walkupu įnešė savo indėlį, o netrukus sekę Roko Jokubaičio ir Pauliaus Jankūno metimai artino „Žalgirį“ prie pergalės vis labiau – 56:41. 58:41 – taip baigėsi trečiasis kėlinys.

„Žalgiris“ galiausiai ėmė triuškinti varžovus (68:46), tiesa, šį spurtą „Lietkabelis“ stabdė ir dar bandė gelbėtis – 55:68. Nenadas Čanakas po minutės pertraukėlės gavo techninę pražangą už emocijas, o panevėžiečiai rankų dar tikrai nenuleido – priartėjo labiau – 60:70. Į Nigelo Hayeso metimą atsakė Paulius Valinskas, tačiau laikas seko ir pergalė jau buvo „Žalgirio“ kišenėje.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 18 (8 rez. perd., 26 n.b.), Nigelas Hayesas 14, Joffrey Lauvergne’as 11, Augustine’as Rubitas 8, Marius Grigonis ir Rokas Jokubaitis – po 7.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 17, Gytis Masiulis 11 (1/5 trit.), Gabrielius Maldūnas 10 (9 atk. kam.), Margiris Normantas ir Vytenis Lipkevičius (1/5 trit.) – po 9.