2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Klampiose namų Europos taurės rungtynėse pasiekta pergalė

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (1-2) krepšininkai Europos taurės namų rungtynėse surėmė ginklus su svečiais iš Rumunijos. Šeimininkai 89:84 (19:18, 20:18, 25:23, 25:25) iškovojo pergalę prieš Klužo-Napokos „U-BT“ (1-2) klubą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, pelnę penkis taškus paeiliui, tačiau tuo met dviem taikliais metimais atsakė Paulius Murauskas, du taškus pridėjo Benas Griciūnas ir panevėžiečiai išsiveržė į priekį (6:5). Likus porai minučių pirmajame kėlinyje Vytenis Lipkevičius pasižymėjo iš toli ir išlygino rezultatą (14:14).

Antrojo kėlinio pradžioje Leonardo Meindlas dvitaškiu vėl išvedė į priekį svečius (19:20), o gerą Klužo-Napokos klubo atkarpą pratęsė taškus pelnę Jordanas Tayloras ir Andrija Stipanovičius (21:29). Visgi „7bet-Lietkabeliui“ pavyko priartėti, kuomet B. Griciūnas pelnė keturis taškus iš eilės (28:32). Puikiai kėlinį užbaigę šeimininkai, po Željko Šakičiaus tritaškio ir Jamelo Morriso, netgi susigrąžino persvarą (39:36).

Antrosios rungtynių dalies pradžioje svečiams iš Rumunijos vėl buvo pavykę perimti iniciatyvą, bet Kristianas Kullamae tritaškiu rezultatą išlygino (50:50). Kėliniui artėjant prie pabaigos gerą Nenado Čanako auklėtinių atkarpą vainikavo Murausko dėjimas (60:54).

Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečius į priekį trūktelėjo dar keturis taškus pelnęs Murauskas (68:62), tačiau po minutės pertraukėlės spurtu atsakė ir varžovai – po Nandoro Kuti tritaškio vėl pirmavo svečiai (68:69). Įpusėjus kėliniui po tritaškį pataikė Šakičius bei Morrisas ir „7bet-Lietkabelis“ pirmą kartą įgijo devynių taškų pranašumą (78:69).

Prasidėjus paskutinėms dviems rungtynių minutėms Tayloras pataikė tritaškį, tačiau dviem taškais atsakė Lipkevičius (83:77). Tuomet Meindlas pataikė dvitaškį (83:79), svečiai „7bet-Lietkabelio“ klaida nepasinaudoja, o į Morriso du taškus taikliu tolimu metimu atsakė Meindlas (85:82).

Pražangų taktiką pasirinkusi „U-BT“ ekipa pažeidė taisykles prieš Kullamaę, kuris realizavo abu baudų metimus (87:82). Greitą ataką surengę svečiai dar spėjo pelnyti du taškus, tačiau taikliu metimu atsakė ir „7bet-Lietkabelis“ (89:84).

Šioms rungtynėms jau buvo registruotas į rikiuotę grįžęs Mantas Rubštavičius, tačiau ant parketo gynėjas praleido tik kelias minutes.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 24 (4/8 trit.), Željko Šakičius (4 atk. kam., 4 rez. perd., 4/6 trit.) ir Kristianas Kullamae (4/6 dvit.) po 14, Vytenis Lipkevičius 11 (6 atk. kam., 3/4 trit.), P. Murauskas 10 (4/4 dvit.).

„U-BT“: Leonardo Meindlas 22 (5 atk. kam., 3/7 trit.), Andrija Stipanovičius 20 (7 atk. kam., 10/11 dvit.), Jordanas Tayloras 14, Patrickas Richardas 12, Stefanas Birčevičius 7.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais lapkričio 26 d. – į Panevėžį atvyks Klaipėdos „Neptūnas“, o lapkričio 30 d. laukia dar vienas namų mačas Europos taurėje prieš Liublianos „Cedevita-Olimpija“.

Bilietus į Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ namų rungtynes vietiniuose ir tarptautiniuose turnyruose platina www.ticketmarket.lt.