2024, rugsėjo 8, Sekmadienis

Kietame pusfinalio starte – pralaimėjimas „Lietuvos ryto“ arenoje

Nesėkme Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio seriją pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris išvykoje 85:96 (24:25, 21:23, 14:22, 26:26) po kietos kovos nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 0:1. Kitas susitikimas bus žaidžiamas gegužės 17-ąją, trečiadienį, „Cido“ arenoje.

Šiame mače „Lietkabeliui“ nepadėjo Donatas Tarolis, kuris yra susimušęs raumenį.

Geriau pusfinalį pradėjo „Lietkabelis – 6:0. Antroje kėlinio pusėje jau „Lietuvos rytas“ perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį – 17:13. Rezultatyvios pirmosios 10 minučių baigėsi šeimininkams nežymiai pirmaujant – 25:24.

Antrajame ketvirtyje sostinės krepšininkai toliau laikė vadžias savo rankose – 42:34. Sėkmingas Simo Galdiko žaidimas ir per vieną ataką pelnyti 5 taškai leido „Lietkabeliui“ atsitiesti bei į didžiąją pertrauką išeiti turint 3 taškų deficitą – 45:48.

Antrąją susitikimo dalį geriau pradėję panevėžiečiai prabėgus 2 minutėms vėl išsiveržė į priekį – 50:49. Tiesa, ilgai būti priekyje Kazio Maksvyčio auklėtiniams nepavyko, nes atkarpa 6:0 leido svarstykles į savo pusę nusverti „Lietuvos rytui“ – 55:50. Nors čia pat svečiai priartėjo (54:55), vilniečiai spurtavo 13:3 ir pirmą kartą skirtumas tapo dviženklis – 68:57. Rezultatas beveik nepasikeitė ir sužaidus tris kėlinius – 70:59.

Kšištofo Lavrinovičiaus sėkminga ketvirčio pradžia leido „Lietkabeliui“ sugrįžti į rungtynes – 66:72. Tačiau ir vėl „Lietuvos rytas“ turėjo savo atsakymą – 10 taškų be atsako smogė taip stipriai – 82:66. Panevėžiečiai nepalūžo ir tuomet – 9 taškai iš eilės leido priartėti – 75:84. Vis dėlto tai buvo viskas, ką „Lietkabelis“ padarė šioje dvikovoje – kelios iš eilės sėkmingos šeimininkų atakos palaidojo šansus išsigelbėti.

„Lietuvos rytas“: Artūras Gudaitis 19 (8 atk. kam.), Drew Gordonas, Corey Fisheris ir Jimmy Baronas po 14, Rokas Giedraitis 11.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 17, Kšištofas Lavrinovičius 15 (5 atk. kam., 7 kld.), Žygimantas Skučas 13, Gintaras Leonavičius 9, Žygimantas Janavičius ir Mindaugas Lukauskis po 8.