2024, balandžio 19, Penktadienis

Iš Lietuvos jaunučių-jaunių-jaunimo plaukimo čempionato su 14 aukso, 12 sidabro ir 5 bronzos medaliais

Klaipėdoje finišavo Lietuvos jaunučių-jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas. Tris dienas trukusios varžybos pritraukė beveik 370 jaunųjų sportininkų iš 20 plaukimo klubų.

Susumavus čempionato rezultatus paaiškėjo geriausi visų trijų amžiaus grupių plaukikai.

Tarp jaunučių (mergaitės, gimusios 2009 m. ir jaunesnės; berniukai, gimę 2008 m. ir jaunesni) pirmąją vietą iškovojo Ieva Jurkūnaitė iš Varėnos sporto centro ir Tajus Juška iš Kauno sporto mokyklos „Startas“.

Antrąją vietą šioje amžiaus grupėje užėmė Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniai Aristėja Kriovaitė ir Majus Povilaitis, o treti buvo Sostinės sporto centrui atstovaujanti Liepa Veronika Borevičiūtė ir Emilis Panumis iš Kauno plaukimo mokyklos.

Jaunių įskaitoje nugalėtojais tapo Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė Patricija Geriksonaitė ir Panevėžio „Žemynai“ atstovaujantis Kristupas Trepočka.

Dar du Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniai – Vytė Gelažytė ir Kostas Vaičiūnas – šioje amžiaus grupėje užėmė antrą vietą. Treti buvo Kauno plaukimo mokyklos sportininkė Ieva Nainytė ir ukrainietis Michailas Mišinas (Михайло Мішин).

Jaunimo amžiaus grupėje geriausiu varžybų plaukiku tapo Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Daniil Pancerevas.

Pasibaigus varžyboms jaunasis sportininkas siuntė linkėjimus pasaulio plaukimo čempionate besivaržantiems tautiečiams, o pats tikisi jau kitą mėnesį sėkmingai pasirodyti Europos jaunimo plaukimo čempionate Rumunijoje.

„Esu patenkintas, šios varžybos man nebuvo pagrindinės, bet kadangi jos vyko Klaipėdoje, mano baseine, kur treniruojuosi, priėmiau jas kaip vieną pasiruošimo etapų Europos jaunimo čempionatui. Kalbant apie tikslus jame, norėčiau patekti į visus finalus, o toliau žiūrėsime, – po varžybų mintimis dalinosi Daniil Pancerevas. – Labai patinka plaukti namuose. Čia visi draugai, taip pat šeima, visi palaiko. Jaučiuosi labai komfortiškai.“

Vyriausioje merginų amžiaus grupėje nugalėjo Sostinės sporto centro plaukikė Smiltė Plytnykaitė.

Jaunoji sportininkė sakė nekantriai laukianti liepos pradžioje vyksiančio Europos jaunimo čempionato ir susitikimo su kitais plaukikais, kurie šį sezoną negalėjo plaukti Lietuvoje.

Intensyvios treniruotės jai nesutrukdė Klaipėdos baseine užlipti ant prizininkių pakylos, nors plaukikė pripažino, kad varžytis nebuvo lengva.

„Plaukti buvo sunku, nes prieš šias varžybas nesumažinome krūvio, bet rezultatai tikrai visai geri. Džiaugiuosi, kad galėjau pasigerinti bent kelis rezultatus. Čempionato pradžioje daugelis gerinosi savo laikus, norėjosi ir man išlaikyti tokį ritmą. Buvo įdomu, ar sugebėsiu, bet pavyko, tad labai džiaugiuosi“, – pasibaigus varžyboms kalbėjo Smiltė Plytnykaitė.

Antrąją vietą jaunimo įskaitoje užėmė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Marija Romanovskaja ir Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis Rokas Jazdauskas. Trečioji vieta atiteko Sostinės sporto centro plaukikei Patricijai Kondraškaitei ir Kauno plaukimo mokyklos sportininkui Kajui Stankevičiui.

Čempionato medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Sostinės sporto centro plaukikai, iškovoję 22 aukso, 13 sidabro ir 17 bronzos apdovanojimų. Antri buvo Kauno plaukimo mokyklos sportininkai, namo parsivežę 14 aukso, 22 sidabro ir 17 bronzos medalių. Su 14 aukso, 12 sidabro ir 5 bronzos apdovanojimais į Panevėžį sugrįžo „Žemynos“ komanda.