2024, kovo 29, Penktadienis

Į Baltijos klasterių forumą 2019 renkasi ekspertai iš visos Europos

Kaune, prasideda antrą kartą organizuojama tarptautinė konferencija „Baltijos klasterių forumas 2019“, į kurią renkasi ekspertai iš visos Europos: Jungtinės Karalystės, Rumunijos, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos.

„Džiaugiamės, kad mūsų forumas sulaukė Europos klasterių bendradarbiavimo platformos dėmesio ir buvo pakviestas prisijungti prie tarptautinės renginių klasteriams iniciatyvos „ES klasterių savaitės“. Praėjusiais metais „Baltijos klasterių forumas“ pritraukė daugiau nei 200 dalyvių iš 7 šalių, todėl šiemet tikimės dar daugiau užsienio svečių ir sėkmingai užmegztų partnerysčių“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.

Pagrindinė tema – inovacijos

„Baltijos klasterių forumo 2019” konferencijos metu bus aptariamas vienas iš svarbiausių ateities verslo klasterių augimą ir sėkmę užtikrinančių elementų – inovacijos.

Vietos ir užsienio ekspertai kalbės apie tarptautinio ir tarpsektorinio bendradarbiavimo svarbą inovacijų procese bei pasidalins gerąja patirtimi, kaip užkurti ir palaikyti inovacijų variklį klasteryje. Forumo metu organizuojama kontaktų mugė pakvies dalyvauti C2C (partnerių paieška klasteris-klasteris) ir B2C (partnerių paieška įmonė-klasteris) sesijose bei susirasti naujų partnerių inovacijų kūrimui, pasikeisti patirtimi ir įžvalgomis.

Nuo ES politikos aspektų iki klasterio vadybos kokybės

Renginio dalyvius sveikins Kauno m. savivaldybės vicemeras Simonas Kairys, LR ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekatarina Rojaka.

Pagrindinį pranešimą konferencijos dalyje skaitys viešnia iš Belgijos dr. Anna Sobczak. Europos Komisijos (EK) atstovė, atsakinga už pažangiųjų technologijų, klasterių ir socialinės ekonomikos politiką, kalbės apie ES politikos aspektus, padedančius klasteriams skatinti inovacijas.

„Tai bus pirmasis mano vizitas Lietuvoje ir pirmasis Baltijos šalyse. Labai laukiu šio apsilankymo, ypač todėl, kad perskaičius ataskaitas, nekantrauju susipažinti su Lietuvos inovacijų ekosistema iš arti“, – komentavo EK atstovė dr. A.Sobczak, pridurdama, kad jos manymu, Lietuvos klasteriai yra labai dinamiški ir aktyvūs.

Klasterių ekspertas Benedikt Sedlmayr iš Vokietijos pasidalins įžvalgomis apie klasterių kuriamą pridėtinę vertę ir klasterio vadybos kokybės svarbą. Estijos IRT klasterio koordinatorė Doris Pold, turinti beveik 10 metų darbo su klasteriais patirtį, apžvelgs partnerių paieškos misijų ir kontaktų mezgimo „už“ bei „prieš“.

Lietuvos inovacijų ekspertai dr. Artūras Jakubavičius ir prof. Juras Ulbikas dalinsis žiniomis apie klasterių plėtrą, inovacijų įtaką konkurencingumui ir globalias vertės grandines.

Apie Baltijos klasterių forumą

„Baltijos klasterių forumas” yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.

„Baltjos klasterių forumas“ yra įtrauktas į „ES klasterių savaitę“. Europos Komisijos 2018 m. inicijuota ES Klasterių savaitės iniciatyva siekiama paskatinti Europos šalių atstovų dalyvavimą klasterių renginiuose ir informuoti apie klasterių vaidmenį plėtojant MVĮ, transformuojant pramonę ir vystant regiono ekonomiką.

- Reklama -

Naujausi straipsniai