2024, balandžio 19, Penktadienis

G.Oreliko karjeros mačas nuo nesėkmės neišgelbėjo

Europos taurėje pasirodymą tęsia Panevėžio „Lietkabelis“ (2/2), namie priėmęs Hamburgo „Towers“ (1/3) klubą.

Panevėžiečiai namie startavo prastai, vėliau grįžo į kovą, bet galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 96:100 (23:33, 22:17, 21:17, 30:33).

Hamburgo komanda puikiai pradėjo rungtynes ir jau po dviejų minučių pirmavo 10:2. Vis tik Gedimino Oreliko vedamas „Lietkabelis“ artėjo (10:16), nors varžovai vis kėsinosi įgauti dviženklę persvarą bei galiausiai tai padarė – 25:15. Panevėžiečiai negalėjo pelnyti taškų daugiau nei 2 minutes, bet ir Karolio Giedraičio tritaškis mažai ką keitė – „Towers“ toliau tolo – 30:18. Iš toli pataikė Panagiotis Kalaitzakis (21:30), netrukus pridėjęs ir baudas, o galiausiai kėlinį „Lietkabelis“ baigė atsilikdamas 23:33.

Gerai pradėtas antra kėlinys leido šeimininkams artėti (30:35), o po Vytenio Lipkevičiaus metimo ekipas skyrė tik 3 taškai – 37:40. Vis tik penkiais taškais iš eilės atsakė ir „Towers“, bet K.Giedraitis toliau rodė iniciatyvą ir rinko reikalingus taškus – 41:45. Į Robino Christeno metimą su pražanga atsakė Kristupas Žemaitis (44:50), P.Kalaitzakis dar pridėjo baudą, tad „Lietkabelis“ atsiliko 45:50.

Trečiajame kėlinyje dar dviem tritaškiais startavęs G.Orelikas pelnė jau 22-ąjį tašką ir pirmą kartą išvedė į priekį šeimininkus – 56:53. Tritaškius panevėžiečiai laidė net ir nustojus jiems kristi, o rezultatą dvitaškiu dar kartą išlygino Kristupas Žemaitis – 61:61. Ketvirčio pabaigoje prasidėjo baudų metimų loterija, o „Lietkabelis“ kėlinį užbaigė atsilikdamas tašku – 66:67.

Džordže Gagičius jau pirmaisiais metimais suteikė šeimininkams persvarą, o užmynęs teisėjui ant kojos čiurną susižeidė vienas varžovų lyderių Calebas Homesley. Hamburgo klubas atsakė į tai dar kartą pralauždamas ledus iš toli – 89:80. Likus žaisti pusantros minutės Dž.Gagičius ir Nikola Radičevičius buvo pritraukę „Lietkabelį“ arčiau, tačiau į aikštę grįžęs C.Homesley iššovė iš toli – 89:97. Viltį gražino dar vienas G.Oreliko tritaškis – 93:97. „Towers“ nepataikyti baudų metimai dar paliko vilties šeimininkams.

Rimtą puolimo šou užkūręs G.Orelikas per 32 minutes pelnė 31 tašką (4/6 dvitaškių, 7/14 tritaškių, 2/3 baudos metimo), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė, 3 sykius suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

Jam tai buvo geriausias karjeros mačas. Europos taurėje dar 2014-aisiais vilkėdamas Vilniaus „Ryto“ marškinėlius jis sumetė 27 taškus į Bandirmos „Banvit“ krepšį, o naudingiausias 2015-aisiais buvo prieš kitą Turkijos klubą Izmiro „Pinar Karšiyaka“ (28 naud. bal.).

Dvigubą dublį atliko N.Radičevičius – 13 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų. Pastarasis rodiklis – „Lietkabelio“ atstovų rekordas Europos taurėje.

Abi komandos tritaškius metė dažnai ir solidžiai – tiek „Lietkabelis“ (13/35, 37 procentai), tiek „Towers“ (13/29, 45 procentai).

Hamburgo klubui tai buvo pirmoji pergalės Europos taurės istorijoje. Tuo tarpu laimėjimų jau turinčio „Lietkabelio“ kitame ture laukia rimtas iššūkis – išvykoje reikės mesti iššūkį Belgrado „Partizan“ kariaunai.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 31 (7/14 tritaškių, 5 atk. kam.), Nikola Radičevičius (12 rez. perd.) ir Džordže Gagičius (8 atk. kam., 5/7 dvitaškių) po 13, Panagiotis Kalaitzakis 11 (5 atk. kam., 4 klaidos), Karolis Giedraitis 8.

„Towers“: Lukas Meisneris 20 (4/7 tritaškių, 7 atk. kam.), Jaylonas Brownas 18 (3/8 tritaškių), Robinas Christenas 13, Sethas Hinrichsas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Calebas Homesley 10.