2024, kovo 28, Ketvirtadienis

EP narių A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės laiške ES vadovybei – raginimas neprisidėti prie Kremliaus dezinformacijos sklaidos apie silpną ES

Europos Parlamento (EP) nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė laiške ragina ES ir ES šalių narių lyderius neplatinti klaidingos nuostatos, kad ES ir jos institucijos – Europos Komisija ir Europos Taryba – neva netinkamai bei nepakankamai solidariai reagavo į pandemiją ir artėjančią ekonominę krizę. Šią savaitę pradėti rinkti iniciatyvą palaikančių europarlamentarų parašai laiško projektui.

Laiške parlamentarai pažymi, kad nesutinka su Europoje plintančia nuostata kritiškai vertinti ES ir jos institucijų – Europos Komisijos ir Europos Tarybos – neva neadekvačią, nepakankamą reakciją į pandemiją, artėjančią ekonominę krizę bei solidarumo trūkumą.

„Nėra objektyvių priežasčių teigti, kad atsakas į pandemijos plitimą ES lygiu buvo neadekvatus. Turime prisiminti, kad sveikatos apsaugos sektorius yra išskirtinai ES šalių narių kompetencija. Be to, reikia nepamiršti, kad ES biudžetas yra labai ribotas (tik 1 proc. ES BVP), lyginant su Šalių narių biudžetais. Todėl ES gali vaidinti ribotą vaidmenį suteikiant realią paramą tokių krizių metu. Nepaisant to, ES šiandien siūlo daug sprendimų, apimant ir bendrus būtinosios medicininės įrangos pirkimus“, – rašoma A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės laiške.

EP nariai atkreipia dėmesį, kad Šalys narės pradėjo dalintis medicinine įranga su labiausiai nukentėjusiomis ES šalimis bei priėmė gydyti jų pacientus. „Galime didžiuotis, kad kai kurios Šalys narės (pvz. Vokietija, Prancūzija, Liuksemburgas) suteikia reikšmingą dvišalę paramą Italijai ir Ispanijai, apimant įspūdingą medicininių ir apsauginių priemonių skaičių bei šių valstybių ligonių gydymą savo ligoninėse“, – pažymi EP nariai.

Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad šį kartą, kitaip nei 2008 m. krizės atveju, ES reagavo greitai ir ryžtingai, taip siųsdama raminantį signalą rinkoms. Pabrėžtina, kad Europos centrinis bankas paskelbė istoriškai didžiausią savo apimtimi 750 mlrd. eurų planą, turintį pagelbėti šalims narėms patiriant finansinius sunkumus. Papildomi 410 mlrd. Eurų bus prieinami Euro zonos narėms per Europos stabilumo mechanizmą.

Efektyviai padedama ir ES piliečių sugrąžinimui iš trečiųjų šalių, o Europos Komisija užtikrina vieningos rinkos veikimą atidarydama „žaliuosius koridorius“ prekių pervežimui. Europarlamentarai taip pat susirūpinę, kad klaidingą ir nepagrįstą kritiką ES aktyviai skleidžia Kremlius.

„Naudodamasis savo toli siekiančiomis propagandos ir dezinformacijos priemonėmis Kremlius nuosekliai ir garsiai skelbia, jog Europos Sąjunga yra nepajėgi įveikti šios krizės. Siųsdamas abejotinos kokybės humanitarinę pagalbą kenčiančioms Šalims narėms, Kremlius įgyvendina tik savo propagandinius tikslus“, – teigia europarlamentarai. Jie taip pat siūlo tobulinti ES strateginę komunikaciją, kadangi dalis Europos piliečių gali pasiduoti aktyviai propaguojamam nerimo ir nusivylimo jausmui.

elp

- Reklama -

Naujausi straipsniai