2024, balandžio 24, Trečiadienis

EP 2022 m. antrojo pusmečio planai: energetika, minimalus atlyginimas, bendras įkroviklis

Debatai dėl ES ateities

Savo trečiojoje kalboje apie Sąjungos padėtį Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen aptars pagrindinius Komisijos prioritetus ir uždavinius ateinantiems 12 mėnesių. EP nariai nuodugniai išnagrinės pastarųjų metų darbą ir užtikrins, kad būtų atsižvelgta į pagrindinius europiečiams rūpimus klausimus, pavyzdžiui energetinį saugumą ir klimato kaitą. Diskusijos vyks Strasbūre rugsėjo 14 d.

Energetika

Energetinis saugumas tapo vienu svarbiausių rūpesčių po Rusijos invazijos į Ukrainą, dėl kurios staigiai šoktelėjo naftos ir dujų kainos visoje Europoje ir pasaulyje. Tikimasi, kad Parlamentas balsuos dėl priemonių, skirtų sumažinti ES priklausomybę nuo Rusijos iškastinio kuro ir padidinti žaliosios energijos gamybą, įskaitant naujas taisykles dėl atsinaujinančių energijos šaltinių ir energijos vartojimo efektyvumo.

Bendras kroviklis

EP turėtų patvirtinti taisykles, nustatančias vieną bendrą elektroninių prietaisų, pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir ausinių, kroviklį. Iki 2024 m. rudens USB-C tipo jungtis taps standartiniu įkrovikliu ES nepriklausomai nuo gamintojo. Pokyčiai sumažins elektronikos atliekų kiekį ir palengvins vartotojų gyvenimą.

Tolesni Konferencijos dėl Europos ateities veiksmai

Europarlamentarai nagrinės 49 pasiūlymus dėl ES reformos, pateiktus Konferencijoje dėl Europos ateities, kuri baigėsi gegužės 9 d. Rudenį vyks grįžtamojo ryšio renginys, skirtas informuoti piliečius ir paaiškinti, kokia pažanga jau padaryta.

Minimalūs darbo užmokesčiai

Pirmuosius ES teisės aktus dėl tinkamo minimalaus darbo užmokesčio Parlamentas turėtų priimti rugsėjį. Teisės aktai nurodys ES šalims užtikrinti, kad jų nacionalinis įstatymų nustatytas minimalus darbo užmokestis leistų užtikrinti tinkamą gyvenimo lygį. EP nariai tikisi, kad taisyklės padidins realųjį darbo užmokestį ir padės sumažinti dirbančiųjų skurdą bei vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus.

Dirbtinis intelektas

Parlamentas taip pat balsuos dėl naujų dirbtinio intelekto (DI) naudojimo taisyklių. Dirbtinio intelekto įstatymas turėtų atverti DI potencialą tokiose srityse kaip sveikata, aplinka ir klimato kaita. EP nariai nori, kad ES taptų lydere šioje srityje, nustatydama aiškius standartus, kurie atspindėtų ES vertybes ir užtikrintų pagrindinių teisių apsaugą.

Lyčių lygybė darbo vietose

Tikimasi, kad Parlamentas pritars įstatymo projektui dėl lygybės didinimo didelių įmonių valdybose. Vadinamoji „Moterų valdybose“ direktyva įves skaidrias įdarbinimo procedūras įmonėse, kad mažiausiai 40 proc. nevykdančiųjų direktorių pareigų arba 33 proc. visų direktorių pareigų užimtų nepakankamai atstovaujama lytis.

EP nariai taip pat pradės derybas su Taryba dėl Darbo užmokesčio skaidrumo direktyvos, kuri įpareigotų tam tikras įmones atskleisti tas pačias pareigas atliekančių vyrų ir moterų darbo užmokesčius, kad būtų galima lengviau palyginti atlyginimus ir atskleisti lyčių darbo užmokesčio skirtumus.

Platformų darbuotojai

EP nariai sieks priimti direktyvą, kuria norima pagerinti skaitmeninių platformų, tokių kaip „Uber“ ir „Deliveroo“, darbuotojų teises. Siūlomomis taisyklėmis siekiama užtikrinti, kad šiems darbuotojams būtų suteiktas darbo statusas, atitinkantis jų darbo sąlygas.

Apskaičiuota, kad šiuo metu devynios iš dešimties platformų ES žmones, kurie šias platformas pasitelkia darbui, priskiria savarankiškai dirbantiems asmenims. Iš 28 milijonų žmonių, dirbančių pasitelkiant platformas, 5,5 milijono šiuo metu gali būti neteisingai klasifikuojami. Dėl šios priežasties, kai kuriems žmonėms, dirbantiems pasitelkiant skaitmenines darbo platformas, nėra užtikrinamos darbo ir socialinės teisės, kurios būtų suteiktos turint kitą užimtumo statusą.

Kriptovaliutos

EP nariai balsuos dėl teisinio kriptovaliutų pagrindo ES. Taisyklėse, dėl kurių Parlamentas ir Taryba susitarė birželį, numatytos priemonės prieš manipuliavimą rinka bei pinigų plovimo, teroristų finansavimo ir kitos nusikalstamos veiklos prevencija. Taisyklėmis taip pat siekiama geriau informuoti vartotojus apie riziką, išlaidas ir mokesčius, susijusius su kriptovaliutų turtu, įskaitant kriptovaliutas ir nepakeičiamus žetonus (NFT).

Sacharovo premija

Gruodį Parlamentas įteiks kasmetinę Sacharovo premiją už minties laisvę, kuria pagerbiami asmenys ir organizacijos, ginančios žmogaus teises ir demokratiją visame pasaulyje. Praėjusais metais premija buvo įteikta Rusijos opozicijos lyderiui ir kovos su korupcija aktyvistui Aleksejui Navalnui.

- Reklama -

Naujausi straipsniai