2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Eilių ir muzikos dermė projekte “Eilių orkestras”

Bibliotekoje „Židinys“ (Nemuno g. 76) rugsėjį prasidėjęs eilių ir muzikos projektas „Eilių orkestras“ pamažu baigėsi. Projektas kvietė švietimo įstaigų moksleivius maloniai praleisti  laiką poezijos ir muzikos apsupty bei atlikti dainas pagal savo kūrybos ar lietuvių poetų eiles. Tai  teikė trupinėlį vilties, kad nepamiršime ir skaitysime poeziją.

Nors karantinas privertė keisti projekto „Eilių orkestras“ taisykles, projekto tikslas – skatinti jaunąją kartą pasidalinti savo kūryba, išgyventi kūrybiškumo ir eilių skaitymo džiaugsmą,  dainuojant įvairių poetų ir savo kūrybos eiles – buvo įgyvendintas. Dėl force majeure aplinkybių  konkursas persikėlė į virtualią erdvę, todėl dėkojame dalyviams, išdrįsusiems šiuo neramiu laiku  dalyvauti ir laiku pateikti paruoštų pasirodymų vaizdo įrašus.

Dalyvauti projekto „Eilių orkestras“ konkurse ir „prakalbinti“ poetų eiles sutiko Vytauto Žemkalnio gimnazija (mokytojos Loreta Valainienė ir Renata Karašienė), „Vilties“  progimnazija (mokytojos Irina Gustienė, Vita Šešelgienė, Asta Sakalienė), „Saulėtekio“ progimnazija  (mokytojos Rasa Plėtienė ir Sigita Kamantavičienė), „Šaltinio“ progimnazija (Lina Skyrienė) ir  Alfonso Lipniūno progimnazija (mokytoja Loreta Palavenienė).

Kiekvieno dalyvio pasirodymą, vokalą ir artistiškumą, judesį ir sceninę kalbą vertino 5  komisijos nariai: Panevėžio moksleivių namų pop choro „Šypsenėlė“ vadovė Stela Kulbokienė,  moterų ansamblio „Aura“ vokalistė Rasa Panavienė, lopšelio – darželio „Papartis“ meninio ugdymo  pedagogė Violeta Bartulienė, bibliotekos „Židinys“ vedėja Irena Kartanienė ir projekto vadovė Lina  Kučinskienė.

Komisijos sprendimu nugalėtoja tapo ir Auksinę „Židinio“ taurę laimėjo Panevėžio  „Vilties“ progimnazijos dalyviai – 4c klasės moksleiviai, sudainavę dainą pagal J. Nekrošiaus eiles  „Sniego gėlės“. Ketvirtokus ruošė muzikos mokytoja Irina Gustienė ir Vita Šešelgienė. Komisija ir  žiūrovai įvertino pasirodymo originalumą, meninio žodžio ir eilių suvokimą, muzikalumą ir kūrybiškumą.

Surinkus daugiausia žiūrovų balsų, nominacija „Žiūrovų favoritai“ ir taurė atiteko  Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos dalyviams – 2d klasei, kuriuos ruošė muzikos mokytoja Sigita  Kamantavičienė ir Rasa Plėtienė. Antrokai sužavėjo visus su daina pagal M. Vainilaičio eiles  „Meškiukas Lepeškiukas“. Pasirodymo muzikalumas ir artistiškumas neliko nepastebėti virtualiojo  pasaulio žiūrovų. Už puikius pasirodymus šių mokyklų nugalėtojams atiteko dovana – „Geros nuotaikos  edukacinė programa su klounu“.

Muzikiniais pasirodymais taip pat džiugino Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos  mergaičių vokalinis ansamblis, Vytauto Žemkalnio gimnazijos 2b scenos menų klasė, Alfonso  Lipniūno progimnazijos moksleivė Smiltė Paškevičiūtė, „Vilties“ progimnazijos aštuntokė Sofija  Smetanina, dainavusi autorinę dainą „Išlik širdyje“ bei tos pačios mokyklos 4b klasės moksleiviai. Šių mokyklų dalyviai taip pat neliko be dovanos. Jiems atiteko edukacinė programa „Muzikinis  piešimas ant vandens“.

Kiekviename projekte labai svarbu visų indėlis, užsimezgęs bendradarbiavimas tarp  mokyklų ir bibliotekos, naujos patirtys ir išbandymai, kad vaikai dalyvautų, gautų kuo daugiau ir  patirtų sėkmę. Padėkomis ir dovanomis apdovanoti aktyvūs, kūrybingi ir muzikalūs dalyviai  prisitaikė prie naujų aplinkybių, atrado naujas galimybes ir netgi pranoko save.

Projektas baigėsi. Tačiau kiekviena pabaiga yra kažko nauja pradžia. Reikia tik noro,  kad projektas „Eilių orkestras“ tęstųsi, kad eilės vėl prisikeltų su muzikos garsais. Koks jis bus ir kur  link nuves, parodys netolima ateitis.

Projektą „Eilių orkestras“ iš dalies finansavo Panevėžio miesto savivaldybė. Lina Kučinskienė, bibliotekos „Židinys“ vyresn. bibliotekininkė

- Reklama -

Naujausi straipsniai