2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Dramatiška kova Jonavoje baigėsi pergale

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į kovą pirmosiose rungtynėse po FIBA rinktinių pertraukos. Vietinėse pirmenybėse Nenado Čanako auklėtiniai 88:91 (27:20, 23:21, 9:20, 29:30) dramatiškame mače įveikė Jonavos „Cbet“.

Rungtynes efektingu dėjimu jau pirmosios atakos metu pradėjo Benas Griciūnas, tačiau pirmos kelios minutės sėkmingesnės buvo septynis taškus pelniuso Dovio Bičkauskio į priekį vedamiems jonaviečiams (13:7). Įpusėjus kėliniui rezultatą išlygino tritaškį su pražanga pataikęs Gyorgy Golomanas (17:17), tačiau tuomet šeimininkai surengė puikią atkarpą – po Jeffo Garretto dėjimo komandas skyrė septyni taškai (24:17).

Antrąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo turėdami -7, bet keturis taškus be atsako pelnęs Gabrielius Maldūnas deficitą sumažino (27:24). Visgi Virginijaus Šeškaus auklėtiniai vėl spurtavo ir po dar dviejų Garretto taškų pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (35:24). Vėliau antrą kartą tą jonaviečiams pavyko pakartoti kėlinio pabaigoje baudas realizavus Vytautui Šulskiui (42:31).

Po ilgosios pertraukos gerą atkarpą surengė Kristianas Kullamae, pelnęs penkis taškus iš eilės, o dar du pridėjo ir Maldūnas (51:48). Sužaidus pusę trečiojo kėlinio svečiams iš Panevėžio po taiklaus Golomano baudos metimo pavyko rezultatą išlygino (53:53), o po poros minučių Paulius Murauskas išvedė į priekį „7bet-Lietkabelį“ (56:57).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje veiksmas ir toliau vyko taškas tašką – į Martinio Laksos tritaškį taikliu tolimu metimu atsakė ir Murauskas (66:64). Tuomet Laksa pelnė dar tris taškus, bet tiksliai iš tolimos distancijos pasižymėjo ir Mantas Rubštavičius (69:67). Likus kiek daugiau nei penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos Kullamae tritaškiu išlygino rezultatą (74:74).

Po kelių akimirkų Vytenis Lipkevičius išprovokavo Bičkauskio penktąją pražangą ir Jonavos komanda liko be 17 taškų pelniusio savo lyderio. Likus mažiau nei trims minutėms dar du taškus pelnęs Huskičius išvedė į priekį jonaviečius, bet pranašumą svečiams grąžino baudas pataikęs Maldūnas (79:80).

Pirmaujanti komanda nuolat keitėsi ir toliau – Edvinas Šeškus pataikė tritaškį, bet jau kitą ataką tokiu pat būdu užbaigė Lipkevičius, o po to kapitonas realizavo ir abu baudų metimus (82:85). Kullamaes dvitaškis buvo tikslus (83:87), bet pats pažeidė taisykles ir Laksa atsakė dviem taškais nuo baudų metimo linijos (85:87).

Likus mažiau nei pusei minutės Laksa pataikė labai svarbų tolimą metimą (88:89), tačiau Jamelo Morriso ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo (88:91). Savo atsakymui Jonavos ekipa turėjo 8 sekundes, tačiau iš toli prametė ir Garrettas, ir Šeškus, o pergalę iškovojo svečiai.

Šiose rungtynėse „7bet-Lietkabelis“ vertėsi be traumą patyrusio Željko Šakičiaus.

„Cbet“: Dovis Bičkauskis (4/6 dvit., 3/5 trit.) ir Martinis Laksa (4/7 trit.) po 17, Edvinas Šeškus 15 (3/8 trit., 6 rez. perd.), Goranas Huskičius 10 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Vytautas Šulskis 7.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 19 (5/10 dvit.), Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam., 5/9 dvit.) po 13, Kristianas Kullamae (4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Paulius Murauskas (5 atk. kam.) po 12.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais lapkričio 26 d. – į Panevėžį atvyks Klaipėdos „Neptūnas“, o lapkričio 30 d. laukia dar vienas namų mačas Europos taurėje prieš Liublianos „Cedevita-Olimpija“.

Bilietus į Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ namų rungtynes vietiniuose ir tarptautiniuose turnyruose platina www.ticketmarket.lt.