2024, kovo 29, Penktadienis

Danas Rapšys Melburne iškovojo bronzą

Ketvirtadienį pasaulio plaukimo čempionate trumpajame baseine Melburne pirmąjį medalį Lietuvai vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale iškovojo Danas Rapšys.

Septintuoju rezultatu į finalinį plaukimą patekęs 27-erių panevėžietis jame finišavo trečias – 3 min. 36,26 sek. ir nusileido tik australui Thomas Neill (3.35,05 min.) bei nugalėjusiam amerikiečiui Kieran Smith (3.34,38 min.).

Lietuvis distanciją pradėjo ramiai, tačiau laikėsi arti lyderių. Įpusėjus nuotoliui D. Rapšys dar buvo ketvirtas, bet antroje distancijos dalyje pavijo japoną Katsuhiro Matsumoto ir pelnė bronzą.

D. Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos vyrų rekordas – 3 min. 33,20 sek.

Kitaip nei Rūta Meilutytė ir Andrius Šidlauskas, kurie aklimatizavosi treniruočių stovykloje Australijoje, D. Rapšys į čempionatą atskrido tiesiai iš Siera Nevados aukštikalnių, kur intensyviai ruošėsi šiam čempionatui.