2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Citadele KMT pusfinalyje nusileista „Žalgiriui“

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į kovą Citadele Karaliaus Mindaugo Taurės pusfinalyje. Šeštadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 67:77 (17:17, 12:21, 16:17, 22) Šiaulių arenoje nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams ir rytoj (sekmadienį) su Vilniaus „Rytu“ susikaus dėl bronzos.

Nuo rungtynių pradžios komandos kovėsi taškas į tašką: į Kevarriuso Hayeso dvitaškį taikliu tolimu metimu atsakė Jamelas Morrisas (7:6), o atkakli kova vyko ir toliau – įpusėjus kėliniui panevėžiečius į priekį dar kartą išvedė tikslūs Nikolos Popovičiaus ir Jamelo Morriso dvitaškiai (13:10). Ketvirčiui artėjant prie pabaigos Golomano du taškais rezultatą išlygino (17:17).

Antrajame kėlinyje veiksmas ir toliau vyko panašiu tempu: sužaidus penkias minutes Gyorgy Golomanas baudų metimais sumažino Panevėžio komandos atsilikimą iki minimumo (25:26). Tuomet „Žalgiriui“ pavyko surengti dešimties taškų be atsako spurtą ir po Edgaro Ulanovo dvitaškio pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą (25:36).

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiams sėkmingai pavyko išlaikyti atotrūkį, kai sužaidus tris minutes tritaškį įsmeigė Rolandas Šmitas (31:44). Nors „7bet-Lietkabeliui“ buvo pavykę šiek tiek priartėti, kėliniui artėjant prie pabaigos Karolis Lukošiūnas baudų metimais vėl sugrąžino savo komandai trylikos taškų persvarą (39:52).

Ketvirtą kėlinį Panevėžio ekipa pradėjo Morriso dvitaškiu ir trimis Oreliko taškais ir gerokai priartėjo, bet netrukus penkiais taškais paeiliui atsakė Lukas Lekavičius (50:60). Prasidėjus paskutinėms dviems minutėms Lipkevičiaus tritaškis ir Maldūno baudų metimai dar išlaikė panevėžiečių viltis gyvas (67:76), bet netrukus baudos metimu Ulanovas įtvirtino kauniečių pergalę (67:77).

Rytoj (sekmadienį) rungtynės dėl trečios vietos bus žaidžiamos 15.45 val., o finalas – 19.15 val.