Pradžia Lietuvoje Atidarytas Australijos prekybos ir investicijų komisijos (AUSTRADE) biuras

Atidarytas Australijos prekybos ir investicijų komisijos (AUSTRADE) biuras

Vasario 9 dieną Vilniuje oficialiai atidarytas Australijos prekybos ir investicijų komisijos (AUSTRADE) biuras. AUSTRADE, kuri  skatina Australijos  prekybinį, investicijų, turizmo ir švietimo bendradarbiavimą su kitomis pasaulio šalimis, savo biurus Europoje iki šiol turėjo tik devyniose valstybėse. Tai pirmoji Australijos valstybinės institucijos atstovybė Lietuvoje. Dėl šios atstovybės atidarymo Lietuvoje buvo susitarta užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vizito Australijoje 2022 metų vasario mėn. metu.

„Sveikinu AUSTRADE veiklos pradžią Lietuvoje. Tai – labai svarbus žingsnis, leisiantis sustiprinti prekybinius, verslo, švietimo ir turizmo ryšius tarp Lietuvos ir Australijos bei Lietuvos ir Indijos-Ramiojo vandenyno regiono.  Tai dar vienas sėkmingo bendradarbiavimo su tas pačias vertybes puoselėjančiomis valstybėmis,  strateginės diversifikacijos ir  naujų rinkų atradimo pavyzdys”, – sakoma ministro sveikinimo laiške.

Lietuvos bendras eksportas į 10 Indijos-Ramiojo vandenynų šalių (Australija, Japonija, Indija, Pietų Korėja, Singapūras, Indonezija, Taivanas, Vietnamas, Malaizija, Tailandas) 2022 metų sausio-lapkričio mėn. išaugo 17 proc., palyginus su atitinkamu 2021 metų laikotarpiu (atitinkamai nuo 656,4 mln. EUR iki 770,7 mln. EUR). Lietuvos bendras eksportas į Australiją minėtu laikotarpiu išaugo 55 proc. iki 146 mln. EUR. Lietuva savo ambasadą Australijos sostinėje Kanberoje įsteigė 2021 metais.

Exit mobile version