Ar parveš politikos turistai koronavirusą į Panevėžį?

schedule
2020-02-28 | 16:54h
update
2024-11-13 | 08:20h
person
paninfo.lt
domain
paninfo.lt
2

Už biudžeto pinigus įpratęs turistauti teisiamasis Rytis Mykolas Račkauskas su bendražygėmis Loreta Masiliūniene ir Vitalija Vasiliauskaite, vicemeras Valdemaras Jakštas bei juos lydinti Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Gurskienė nepaisydami perspėjimų išvyko švęsti Gradoli miestelio įsikūrusio į šiaurę nuo Romos tradicinės šventės. Kaip rašoma Gradoli komūnos tinklapyje, Pelenų dieną pagal vietos tradicijas ten maždaug 2000  svečių pateikiami taip vadinami “Skaistyklos pietūs“. Tradicija atsirado XVI amžiuje kai “Skaistyklos brolija” siekdama surinkti lėšų nepasiturinčioms šeimoms remti pradėjo organizuoti  šį renginį. Svečiai, daugiausia iš Viterbo provincijos apylinkių, sėdi prie didelių medinių stalų vietinio vyno kooperatyve, jiems patiekiami pagal senovės tradicijas pagal slaptą brolijos receptą paruoštas maistas: baltos pupelės, troškintos lydekos ir menkės pagardintos ypač tyru alyvuogių aliejumi, susmulkintu česnaku, petražolėmis ir obuoliu. Kiekvienas svečias privalo atsinešti savo stalo įrankius, duonos ir vyno.

Kilus triukšmui akivaizdžiai turistinę kelionę formaliai bandoma pridengti miesto partnerių susitikimu bei būsimų projektų aptarimu. Bent iki šiol tokio miestelio (1341 gyventojas) Panevėžio miesto parnerių sąraše nėra. Tiesa, praėjusiais metais ten viename projekte dalyvavo pora švietimo skyriaus darbuotojų,  ta pati Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Gurskienė ir Ryčio Mykolo Račkausko artimas bendražygis Arūnas Balčiūnas. Projekto “Fabri4s” baigiamajame renginyje jis net Draugystės ir bendradarbiavimo sutartį pasirašė, tiesa, kas ten per sutartis informacijos niekur aptikti nepavyko. Kaip ir Tarybos sutikimo ar įgaliojimo tokią sutartį pasirašyti. Gausiai apie įvairiausius pasiekimus ir pasisekimus informaciją platinantis Savivaldybės komunikacijo skyrius medžiagos Savivaldybės interneto svetainėje taip pat nepateikia.

Kaip ten bebūtų šiųmetė kelionė sukėlė ne tik opozicijos pasipiktinimą biudžeto lėšų švaistymu, bet ir savivaldybės darbuotojų bruzdėjimą.

Paskelbus apie pirmąjį koronaviruso atvejį iš Italijos parsivežtą į Šiaulius, situacija tapo nepavydėtina. Darbuotojai nenori važiuoti parvežti delegacijos ir žada neįleisti vicemero į Savivaldybę. Kilus triukšmui šiandien vyko skubus Savivaldybės skyrių vedėjų pasitarimas.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, kuris taip pat yra Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, bandė nuraminti skyrių vedėjus, pranešdamas, kad Savivaldybės administracija padarė visus reikiamus darbus: pakabino prie įėjimo dezinfekuojantį skystį, sistemingai valo skyrių, kuriuose dideli lankytojų srautai, durų rankenas ir t.t. Po pasitarimo vairuotojai atleisti nuo pareigos šeštadienį važiuoti parvežti iš Italijos grįžusių valdininkų.

Administracijos skyrių vedėjai sakė bandys nuraminti gerokai sunerimusius administracijos darbuotojus. Savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos įgaliota Dalia Meškauskienė, kreipėsi į Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų profesinės sąjungos vadovę Ireną Petraitienę, klausdama, ką toliau daryti.

Profesinės sąjungos vadovybė operatyviai kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją prašydama paaiškinti kaip turi elgtis Savivaldybės darbuotojai ir profesinė sąjunga šiuo konkrečiu atveju. Kol kas oficialaus atsakymo nėra. Savivaldybės darbuotojai įtaria, kad laukiama darbo dienos pabaigos ir sako, kad tokiu elgesiu valdžia pati skatina paniką.

Po pietų biudžetinių ir viešųjų įstaigų profesinės sąjungos vadovė Irena Petraitienė pati paskambino Valdemarui Jakštui ir įspėjo laikytis nustatytos tvarkos, nesukeliant pavojaus Savivaldybės darbuotojams. V.Jakštas užtikrino, kad paklus nustatytai tvarkai.

Taip pat sutarta, kad Komunikacijos skyriaus darbuotojos nevyks fotografuoti, kaip V.Jakštas deda gėles ant a.a. Garbės piliečio Kazio Naruševičiaus kapo.

Jau baigus rašyti straipsnį paaiškėjo, jog šiemet renginys į kurį vyko politikos paraštėse klaidžiojantys veikėjai NEĮVYKO ! Gradolio mero Attilio Mancini įsakymu pietus rengti buvo uždrausta. Įsakymas pasirašytas vasario 24 d. V.Jakšto darbotvarkėje nurodytas vizito laikas- vasario 25-29 d.

Advertisement

Dėkojame kolegoms iš Etruria News už pateiktą informaciją. Grazie ai colleghi di Etruria News per l’informazione.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

– Kokie yra koronaviruso simptomai?

Pirmieji simptomai – karščiavimas ir kosulys. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti dusulys, kvėpavimo sutrikimai, tokiu atveju būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją.Ligos inkubacinis periodas gali siekti nuo 2 iki 14 parų. Įprastai ligos simptomai pasireiškia per maždaug 7 dienas.

– Ar šiuo virusu galima užsikrėsti tik tiesioginio kontakto metu?

Koronavirusu, kaip ir kitomis virusinėmis ligomis, galima užsikrėsti ir per kontaktą su įvairiais paviršiais. Pavyzdžiui, jeigu užsikrėtęs asmuo nusičiaudi ir lašeliai nusėda ant stalo, kėdės ar kito paviršiaus, juos liečiant sveikiems žmonėms, virusas gali plisti.

– Ant šių paviršių virusas gali išlikti gyvybingas iki kelių parų. Kaip apsaugoti save ir kitus nuo koronaviruso?

Geriausia prevencija prieš ligą – gera asmeninė higiena. Reguliariai plaukite rankas muilu ir šiltu vandeniu, stenkitės neliesti savo veido rankomis. Tai atrodo paprasta, tačiau iš tiesų esame įpratę liesti savo veidą dažnai to patys net nejausdami. Taip pat, jei galite, venkite didelių žmonių susibūrimo vietų – renginių, koncertų, parduotuvių piko valandomis.

– Ką daryti pajutus simptomus?

Jeigu jaučiate simptomus, neskubėkite į polikliniką. Kadangi virusas yra lengvai plintantis, tokiose vietose nesunkiai galite perduoti ligą. Jei įtariate, kad sergate, pasikonsultuokite su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais telefonu. Jie patars, kaip kiekvienu atveju elgtis būtų geriausia. Jeigu vis dėlto nutarėte apsilankyti pas gydytoją, naudokite apsauginę veido kaukę, siekdami apsaugoti aplinkinius.

– Kokius vaistus naudoti?

Šiuo metu nei vakcinos, nei vaistų nuo koronaviruso dar nėra, tačiau nepamirškite, kad skiepų gali neprireikti, jeigu stiprinsite imunitetą – tai padaryti padės antioksidantų ar vitamino D, ežiuolės preparatų vartojimas, visavertė mityba bei darbo – poilsio režimo laikymasis. Žinoma, namuose visada pravartu turėti vaistų, kurie galėtų palengvinti peršalimo simptomus ar skausmą.

– Ką daryti, jei viešoje vietoje nėra galimybės plauti rankas?

Jei neturite galimybės plauti rankų, galima naudoti ir drėgnas servetėles, ir dezinfekcinį skystį. Svarbiausia, stenkitės palaikyti maksimalią higieną tomis priemonėmis, kurias turite.

– Ar saugu sveikintis su žmonėmis paduodant jiems ranką, ar vengti fizinio kontakto?

Tai – kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Vengti kontaktų tikrai nereikėtų, tačiau jei nėra būtinybės – galima ir nespausti rankos, nesibučiuoti. Kartais juk užtenka šypsenos ar galima nusiųsti oro bučinį. Kuo skiriasi paprastos medicininės kaukės ir respiratorių apsauginis poveikis? Labai svarbu suvokti, kad medicininę kaukę turi tinkamai dėvėti sergantis asmuo, kad neužkrėstų aplinkinių. Įprasta medicinoje naudojama veido kaukė yra efektyvi, bet ją reikėtų keisti kas keletą valandų. Jeigu nėra kitos galimybės, galima dėvėti ir respiratorių.

– Jei kelionės į užsienio šalį negali atidėti, ko patartumėte nedaryti kelionės metu?

– Patartina atsižvelgti į visas mūsų Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, kuriose nurodyta, kur saugu vykti, ir kur – ne. Taip pat patartina vadovautis Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro specialistų naujausiomis rekomendacijomis, kurios, pasikeitus viruso paplitimui, taip pat gali kisti.


Dalinkis FacebookTwitterPinterestEmail

Gal patiks?

Advertisement

Imprint
Responsible for the content:
paninfo.lt
Privacy & Terms of Use:
paninfo.lt
Mobile website via:
WordPress AMP Plugin
Last AMPHTML update:
12.12.2024 - 01:30:31
Privacy-Data & cookie usage: