2024, kovo 28, Ketvirtadienis

„Lietkabelio“ krepšininkai antrą kartą įveikė „Juventus“

Šiandien Panevėžyje vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai iškovojo svarbią pergalę mažajame „Betsafe-LKL“ čempionato finale.

Kovoje dėl bronzos Nenado Čanako vadovaujami Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, rezultatu 112:82 (22:15, 37:19, 28:24, 25:24) įveikė Utenos „Juventus“ ekipą ir serijoje iki 3 pergalių vėl išsiveržė į priekį rezultatu 2:1.

Rungtynės prasidėjo klampiai ir nerezultatyviai. Svečiai iš Utenos greitai išnaudojo komandinių pražangų limitą, o su trečiąja Martyno Gecevičiaus asmenine pražanga „Lietkabelis“ iniciavo spurtą 8:0, kurio pakako laimėti pirmąjį ketvirtį 7 taškų skirtumu (22:15).

Antrajame kėlinyje „Lietkabelio“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą puolime ir pradėjo draskyti uteniškių gynybą. N. Čanako auklėtiniai per ketvirtį pelnė net 37 taškus, o Pauliaus Valinsko dvitaškis paskutiniosiomis kėlinio sekundėmis leido aikštės šeimininkams į didžiąją pertrauką keliauti pirmaujant 25 taškų persvara (59:34).

„Juventus“ problemų turėjo ne tik gynyboje: Žydrūno Urbono auklėtiniai per pirmuosius du kėlinius nepataikė nei vieno tolimo metimo (0/11) bei suklydo net 11 kartų.

Antrojoje rungtynių dalyje vaizdas aikštelėje nesikeitė – „Juventus“ ekipai sunkiai sekėsi rasti kelius link varžovų krepšio, o aikštės šeimininkai smaginosi toliau ir po taiklaus Eriko Venskaus tolimo šūvio „Lietkabelis“ įgijo rekordinę 33 taškų persvarą (77:44).

Paskutinysis rungtynių ketvirtis buvo tik formalumas, o „Lietkabelis“ šventė įtikinamą pergalę rezultatu 112:82.

Panevėžio ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo komandos kapitonas Vytenis Lipkevičius ir gynėjas Paulius Valinskas. Jie pelnė po 16 taškų. Jiems puikiai talkino Dorde Gagičius, pridėjęs 15.

„Juventus“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė Mindaugas Kupšas. Utenos komandos aukštaūgis pelnė 16 taškų.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius ir Paulius Valinskas po 16, Dorde Gagičius 15, Gytis Masiulis 14, Gabrielius Maldūnas 11, Panagiotis Kalaitzakis ir Paulius Poška po 10.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 16 (26 naud. bal.), Martynas Gecevičius ir Marius Runkauskas po 12, Vytautas Šulskis 11, Vaidas Čepukaitis 10.