Pradžia Kultūra 519-asis Panevėžio gimtadienis

519-asis Panevėžio gimtadienis

Rugsėjo 9-11 dienomis Panevėžys švęs 519-ąjį miesto gimtadienį. Jau tampa gražia tradicija, kad kasmet visus renginius, atrakcijas, užsiėmimus sieja viena tema. Šįsyk trijų dienų pramogų, muzikos ir meno šventėje bus pasiūlyta tiesiog švęsti gimtadienį. Renginių programa dar tikslinama, tačiau šventės šeimininkai Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio bendruomenių rūmai miesto gyventojus bei svečius kviečia jau dabar įsitraukti į bendruomeniškas iniciatyvas.

Tad kas gi mūsų lauks?

Šventės pradžia kaip jau įprasta prasidės vėliavos kėlimo ceremonija, po kurios Panevėžys įsisuks į gimtadienio renginių karuselę. Geros muzikos gerbėjus džiugins Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, pasirodys Vytauto Miškinio diriguojami įvairūs chorai. Veiks fotografijų paroda „Iš Panevėžio istorijos“, įvairūs performansai, pokalbių šou, meninės programos, jungtiniai gimtadienio šokiai, vaikų ir jaunimo, meno mėgėjų koncertai, skambės diksilendai, populiarioji muzika ir kt. Kino mėgėjai bus laukiami jau XVIII respublikiniame trumpametražių filmų festivalyje „Aš+Miestas=Kinas“. Primename, kino centras „Garsas“ kviečia kurti ne ilgesnius kaip 10 min. filmus ir juos pateikti iki rugsėjo 2 d. Daugiau inf. www.garsas.lt arba el. paštu edukacija@garsas.lt.

Sporto mėgėjai bus laukiami Lietuvos automobilių slalomo, krepšinio, galiūnų varžybose. Šventėje nestigs įvairių pramogų ir atrakcijų. Norinčiųjų lauks pasiplaukiojimas irklentėmis ir laiveliais, atrakcija „Tarzano oro takas virš vandens“ ir kt. Šventiniame gimtadienio koncerte pasirodys net 4 lietuvių atlikėjų grupės. Tai Justinas Jarutis, „Saulės kliošas“, „Beissoul & Einius“, grupė „BA.“.

Kaip jau įprasta visas tris šventines dienas šurmuliuos mugė, veiks įvairios kūrybinės erdvės ir dirbtuvės. Naujiena – šeštadienį, rugsėjo 10-ąją, Respublikos gatvė taps Čičinsko gatvele, kurioje įsikurs kulinarinio paveldo virtuvės, gastronomija, nevyriausybinės organizacijos, vyks prekyba. Į šią vietą užsukti žada ir pats ponas Čičinskas.

Vienu gražiausių akcentu vėl taps rugsėjo 10 d. organizuojama šventinė eisena. Kviečiame miesto įmones, įstaigas, organizacijas, bendruomenes, panevėžiečius prisistatyti ir reprezentuoti save, dalyvaujant Panevėžio gimtadienio šventinėje eisenoje. Svarbiausia – kad miesto šventės dvasią pajustų ir į gimtadienio šurmulį būtų įtraukti visi Panevėžio gyventojai ir čia apsilankę svečiai. Spalvingos pėsčiųjų ir motorizuotų priemonių eitynių laikas – nuo 17 iki 19 val. Eitynių maršrutas – nuo Klaipėdos gatvės pabaigos iki Elektros gatvės. Dalyvių registracija vyksta el. p. laima@pankultura.lt, tel. 8 61 55713. Švęskime, eikime, važiuokime su antikvarine ir pačia naujausia technika, muzikuokime Panevėžyje, pradžiuginkime, nustebinkime vieni kitus savo sumanymais, susikurkime šventę patys sau!

Čia išvardinta tikrai ne viskas, kas vyks 519-ojo miesto gimtadienio metu. Išsamią programą rasite jau visai netrukus www.panevezys.lt ir www.pankultura.lt.

Exit mobile version